| combativul a întrebat:

Credeti ca reincarnarea e posibila? De exemplu daca noi oamenii am muri in ce ne-am reincarna?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ca nu cred, stiu ca este o inventie care da o speranta omului

https://www.youtube.com/watch?v=dItUGF8GdTw

| minrest a răspuns:

Corect. Daca 12 porci la rand esti un porc bun si manaci tot, ai credinta in porcar ca iti va da de mancare si nu mananci coada sau urechile altui porc, iti imbunatatesti karma suficient ca sa te reincarnezi iar in om.

| Steregoi a răspuns:

In oameni. Omul are sansa la doua vieti.

| Theo94 a răspuns:

Nu cred, dar as vrea sa fie posibil, sa ma reincarnez tot in om, tot baiat.

| IIIshaneIII a răspuns:

In viermi, bacterii, etc

Răspuns utilizator avertizat
| crud a răspuns:

Crestinii nu cred in reincarnare. Tibetanii cred in reincarnare. Te poti reincarna in orice, chiar si în râmă, in functie de cat de bun ai fost in timpul vietii. Dalai Lama se reincarneaza mereu in Dalai Lama. Identifica mai intai credinta ta si vei sti in ce trebuie sa crezi.