| Criticul a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va veni din cauze spirituale sau stiintifice?

Răspuns Câştigător
| Maximus a răspuns:

Eu cred ca sfarsitul lumii va veni din cauze stiintifice pentru ca atunci cand stiinta va descoperi adevaratele secrete ale religiei, cand se vor pune "cap la cap" toate enigmele vietii, atat din punct de vedere stiintific cat si din punct de vedere spiritual se va declansa un razboi cum nu a mai existat vrodata ceea ce va duce atat la extirparea rasei umane cat si a pamantului ca planeta!

24 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca prin "lume"intelegi"omenire", atunci sfarsitul ei va fi, daca va fi sa fie, cum ar zice Noica, din cauze naturale.Asa cum s-a intamplat cu dinozaurii. Diferenta va fi ca nu va mai exista nimeni care sa-si puna intrebari si sa propuna raspunsuri!

nony
| nony a răspuns:

Cand ne vom automatiza complet, ne va veni sfarsitul.Clar din cauze ¨omenesti¨. Al 3-lea razboi mondial s-ar putea sa fie ultimul...

| carminaburana43 a răspuns:

Eu as fi dat fundita la Mihu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Stii ca fiecare civilizatie progreseaza pana la apogeul stupiditatii sale dupa care se autodistruge.

| thealchemist a răspuns:

Sfirsitul lumii e mai mult legat de supersititie decit de orice altceva. nici stiinta nici cele spirituale nu au nimic de a face cu calendarul maya, 2012, sau orice altceva ce vezi la televizor legat de sfirsitul lumii.

| noreligion a răspuns:

Mda! Se pare ca este trendy sa asteptam sfarsitul lumii.Asteapta-l,l-au mai asteptat si altii inca din antichitate, insa ei nu l-au apucat, dar tu, cu putin noroc s-ar putea sa-l si apuci. lool!

| izvordemunte a răspuns:

Nu cred ca lumea are un "sfarsit" asa concret, palpabil, fizic. Noi putem muri oricand si altii vor spune ca pentru noi lumea s-a sfarsit. Nu stiu daca e asa... sincer nu cred.
De exemplu, pamantul poate fi lovit de un asteroid foarte mare, iar pentru noi lumea aceasta se va sfarsi, dar universul va continua sa existe. Totodata, cred ca nu putem separa spiritualitatea de stiinta. Sunt strans conectate.

| RainDrop a răspuns:

Spiritualele dau sfarsitul lumii prin cele stiintifice.

| Ruxiii a răspuns:

Sfarsitul lumii e atunci cand mori.
Atunci pentru tine lumea s-a terminat.

| daηă a răspuns:

Cred ca mai e muult pana acolo oh go on si nu se stie cum

| andreiano a răspuns:

Deşi omul e considerat fiinţă inteligentă, e suficient să te uiţi un pic în jur, să analizezi comportamentul omului la nivel global şi o să-ţi dai seama că omenirea o să piară din prostie.

| hidrargir a răspuns:

Cred ca sfarsitul lumii va veni din cauze psihologice: cand jumatate din populatia planetei isi va pune astfel de intrebari idioate - spune-mi sincer, cu ce te ajuta daca stii cum va veni sfarsitul lumii? il vei fanda? il vei opri? mai ales ca poate nici nu-l prinzi in viata - cealalta jumatate va dezvolta o pshihoza generalizata si se va deda actelor de canibalism, ospatandu-se cu pofta din prima jumatate - aceea a celor ce se intreaba, ca si tine, cum se va termina lumea? - dupa ce in prealabil a sodomizat-o 666 de zile.
Tu deja ai pus intrebarea, eu deja sunt psihotic; ai aproximativ un an si 10 luni la dispozitie sa demaram formalitatile de sfarsire a lumii?

| laurash_9338 a răspuns:

Stiintifice deoarece stiinta va progresa din ce in ce mai mult si experimentele pot dauna planetei, dar mai e si sansa de a gasi un remediu de a o salva. Deja a inceput sa fie schimbari climatice din cauza poluarii si a taierii copacilor si probabil ca daca va continua in acest ritm conditiile necesare pentru a supravietui vor fi mai grele.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Daca va veni, e bine'venita. Nu mai conteaza de ce.

| Adinnutza a răspuns:

Spiritual.Merg pe varianta ca Dumnezeu exista si atunci cad va fi sfarsitul lumii Iisus va veni pe Pamant si atunci toti mortii se vor scula si vom merge in rai unde se va face judecata. Da sunt de acord cu mihu atunci sa term lumea pentru tine dar doar pentru corpul tau sufletul ramane si la sfarsitul lumii vei primi alt corp.

| CarmenR a răspuns:

Adevarul e undeva la mijlochappy

| Diana3509 a răspuns:

Sfarsitul lumii il vom cauza noi, din prostie si din lipsa grijii si atentiei fata de natura.

| Sabi07 a răspuns:

Nu va fi niciun sfarsit al lumii in natura nimic nu dispare sau se creeaza ci totul se transforma asa ca nu disparem nicaieri chiar daca murim nu plecam nicaieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io cred ca din cauze conflictuale, ne omoram dracul intre noi cu nucleare, 2010 – World War III. War will begin in November 2010 and end in October 2014. Will begin as usual, then nuclear will be used initially, and then chemical weapons. "Nostradamus"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiintifice, dar Doamne fereste, sa nu vina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vreau sfrasitul

| ank a răspuns:

Eu nu cred in sfarsitul lumii.
o sa fie un fel de sfarsit al acestei lume, dar nu l putem numi sfarsit.ci Transformare a acestei lumi.
o sa vedeti voi ca am avut dreptatelaughing

| CosminKidd a răspuns:

Stiintifice cand va sosi sf. lumii va fi o implozie si va distruge toot universul

| Mishooletz a răspuns:

Stiintifice happy