| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că virusurile de genul coronavirus,gripa aviară,porcina etc sunt produse în laborator? Sau că nu se vrea sa se găsească leacul pentru cancer și alte boli mortale tocmai că să se obțină profit in continuare de pe urma medicamentelor și că să nu falimenteze big pharma, mafia farmaceutică? Credeți că există mafia farmaceutică?
Guvernele ne vor sănătoși sau astea sunt doar teorii ale conspiratiei?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Sunt adevăruri, nu teorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virusurile astea in general provin de la medicamentele in exces ce le sunt date animalelor in ferme.

| Dandinelle a răspuns:

Sunt teorii si teorii, depinde pe cine intrebi, unii spun ca sunt conspiratii, alti spun ca au si dovezi.
Daca e sa vorbim de conspiratie atunci, ar avea sens iasa asta acum, cu toata atentia asupra lor, sa schimbe focusul de la Hong Kong. Pe langa asta acum a inceput noul an chinezesc fix in saptamana trecuta cand s-a aflat si de virus, cand de asemenea un flux mare de turisti era asteptat din exterior pentru a vizita - care poate duce virusul si pe celelalte continentele apoi. Ca sa continui cu aceaste idei conspiratorii, guvernul ne vrea supusi, nu il intereseaza de sanatatea noastra. Exista mafia farmaceutica, daca nu ar fi existat toate tarile europene ar avea aceleasi liste de substante legale si ne-legale, medicii nu ar prescrie medicamente doar pentru a elimina sindromul ci pentru a elimina boala propriu-zisa, guvernul ar lasa spitale si grupuri de cercetatori sa faca studii pentru a testa diferite medicamente (verifica studii despre ibuprofen, antibiotice etc) si nu am mai primi de la doctor vitamina D in miez de vara doar pentru ca il are pe lista de reduceri.