| Kutya a întrebat:

Credeti in destin? Eu spre exemplu, jucam metin(da, is fata si joc metin) si aveam o misiune si nu pricepeam ceva din ea si tot mergeam singura, nimeni in jur si vad pe cineva si am zis sa il intreb ce era cu misiunea aia sa ma ajute, si asa am tot vorbit si acum suntem impreuna de 8 luni aproape, si acum intreb, daca nu il găseam si nu-l întrebam, nu l-as fi cunoscut niciodata si n-as fi aflat ce e iubirea...deci exista destin?

Răspuns Câştigător
| wolfves a răspuns:

Eu cred ca exista. Chestia asta cu iti faci singur propriul destin e intr-un fel adevarata.
Adica da, s-a intamplat totul pentru ca tu ai vorbit cu el. Daca nu o faceai, probabil nu mai era asa acum. Dar totusi, cum de s-a nimerit sa fiti amandoi acolo in acelasi timp? Eu cred ca asta e destinul.
Si mi se pare foarte dragut cum v-ati intalnit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wolfves):

Iti faci propriul destin se refera ca ti-l construiesti asa cum vrei tu, muncesti pentru ceea ce vrei etc. Dar ea l-a intrebat din intamplare, nu s-a gandit cand l-a vazut de la distanta - o sa fiu intr-o relatie cu baiatul asta daca-l intreb nu stiu ce laughing.

| Kutya explică (pentru anonim_4396):

Exact

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista destin!

| aXy99 a răspuns:

Sunteti impreuna in joc? V-ati vazut in realitate?

| xerxes1 a răspuns:

Nu exista coincidente.
Daca trebuia sa va intalniti universul complota in asa fel pana se intampla.

| Yurisa a răspuns:

Chiar nu ne pasă că ești fată și te joci metin.
Dacă nu îl întâlneai pe el, îl întâlneai pe altul, deci nu e fenomen supranatural ce se întâmplă la tine acolo laughing

| Kutya explică (pentru Yurisa):

Si mie chiar nu-mi pasa ca nu-ti pasa happy

| Yurisa a răspuns (pentru Kutya):

Nu era nevoie sa raspunzi

| Kutya explică (pentru Yurisa):

Nici tuwinking

| Yurisa a răspuns (pentru Kutya):

Ai pus o intrebare, ai primit un raspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Nu avea nevoie de raspunsuri, voia doar o confirmare pentru ceea ce credea ea deja

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista.
Daca nu il intrebai, cunosteai pe altcineva in alt context si acum erai intr-o relatie diferita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista destin, e pura coincidenta.
In plus cine se mai joaca acum metin si alte d-astea, daca nu vorbeai cu el ci vorbeai cu altul, tot intrai in relatie deoarece majoritatea sunt singuri si ar face orice pentru o gagica.

| Uvox a răspuns:

Destin? Zodii? Si ma opresc aici...
Există doar în imaginația noastră (Ok, doar a unora)
Prin ce ai facut ti-ai schimbat viitorul. Orice acțiune sau lipsa ei produce un efect major sau minor în existența noastră. Sunt alegeri si atat. Destin e doar un termen.

| AlexDarius3 a răspuns:

Da.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Da de ce nu super povestea voastră acum sa speram ca va si tine relatia

| Miksha a răspuns:

Eu vad destinul ca ceva total subiectiv - In acelasi timp poate sa existe si sa nu. Poate sa fie schimbat si sa ramana la fel ( Gandeste-te ca "destinul" tau nu a fost sa il intalnesti pe exact acel tip, ci pe un tip in general, actiunile tale au schimbat putin destinul tau dar intr-un mod in care ai ajuns la acelasi final)

Astazi, chiar acum cateva ore, am terminat anime-ul "Mawaru Penguindrum" care vorbeste exclusiv despre destin si modul in care acesta poate sa fie schimbat. As putea sa zic ca a fost destinat sa vad intrebarea ta fix azi, dupa ce am terminat de vazut anime-ul acesta.

Asa, ca o concluzie - Destinul este complet subiectiv - Poti sa dai vina pe el sau sa-i multumesti, ce a fost facut ramane facut.
Ti se pot intampla lucruri care ti-ar putea "schimba soarta" -traume sau evenimente fericite, dar aceste lucruri nu ar trebui sa fie obstacole in fata posibilitatii, astfel de evenimente sunt doar puncte in care "destinul" tau se ramifica si oportunitatile se nasc

| Kutya explică:

????

| Elizabetth a răspuns:

Măcar vă știți în viața reală?

| Elizabetth a răspuns:

Vă cunoașteți măcar în viața reală? Dacă nu, asta nu se poate numi neapărat iubire. Se poate numi doar simpatizare.

| Kutya explică (pentru Elizabetth):

Normal ca ne-am cunoscut in viata reala, la o luna distanta, si acum nu mi-as mai imagina viata fara el