| SENEX a întrebat:

Credeti in existenta unei civilizatii extraterestre, superioare in evolutie fata de noi? Si de ce da/nu?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

As fi xenofob sa ma cred singur intr-un univers atit de mare.Am citit aproape toate lucrarile lui Alex Hinek si nu cred ca experienta lui a fost pura fictiune ci este capatata in urma investigatiilor stiintifice.

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Teoretic ar trebui să fie civilizații extraterestre.
Unii sunt în urma noastră și nu ne pot contacta, că nu au nave apte de călătorii interstelare,/intergalactice, și alții mai evoluați care eventual ne-ar putea contacta.
Anterior, se pare, că au fost extratereștrii pe Tera.
Citește ce am răspuns acestui băiat, eu l-am crezut micuț și că nu știe să caute cu Google, dar în realitate are 18-19ani, și i-am copiat de pe net despre extratereștrii:
http://www.TPU.ro/......incidenta/

| PosteXD a răspuns (pentru MMihai):

Mihai nu ne pot contacta nu numai ca nu au nave spatiale da poate ei trimit semnale cu trimit statile spatiale poate si ei cauta civilizatii noi dar semnalele trimise trebuie sa strabata mii si mii de ani lumina pentru a ajunge si sar parea ca ar putea primi semnalele de azi de abia peste 100 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Important e cu ce ne ajuta daca stim asta, daca nu interfereaza cu existenta noastra ne-ar ajuta cu ceva informatia? Avem toate raspunsurile de care avem nevoie...

| PosteXD a răspuns:

In acest unviers sun mii milioande miliarde triliarde de galaxii in care planetele se dezovlta mai bine ma refer la faptul ca sunt conditi mai bune pentru a dezlvolta tehnologi avansate poate de exemplu la ei sunt vietiutoare care scupa foc sa asa sa gasit mai repede foc...

| NuDauFunda a răspuns:

E atat de mare universul incat e realmente imposibil sa nu existe conditiile necesare vietii si in alta parte. Daca fiintele respective au ajuns la un stadiu superior noua sau nu...aici nu ne putem da decat cu presupusul, pentru ca nu exista nici cel mai mic argument pro sau contra. Iar daca da, ramane o intrebare foarte importanta si anume daca ei sunt constienti de existenta noastra...

| VladSilviu a răspuns:

Ceva, undeva exista, dar unde... nu stie nimeni, sau daca se site, daca sa aflat noi vom afla mult mai tarziu. Universu e infinit, iar care ma contrazice e un bou (scuze expresia) pentru ca. sa zicem ca nu e infinit asa cum cred unii. ok sa zicem ca e,, un perete,, dar dupa acel perete ce e? deci cum ziceam universu e infinit si e aproape imposibil sa nu existe extraterestrii, deci prin urmare raspunu e DA.

| pinguuina a răspuns:

Tu crezi?

| Tania a răspuns:

Cred ca exista viata pe alta planeta, universul este atat de mare...ar fi cam egoist sa credem ca doar noi existam

| MCRgurl a răspuns:

Am observat ca te intereseaza fenomenele pai eu cred in asa ceva nici nu stiu de ce cred dar pare foarte logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.fiindca-mi place sa cred asa. fiindca universul e mare.fiindca-mi plac calatoriile lui gulliver.fiindca cred in ingeri.fiindca cred ca duhurile rele stapanesc vazduhul oprind inaltarea sufletelor.fiindca imi place ideea de; mai multe lumi.

Răspuns utilizator avertizat