| white93 a întrebat:

Credeti in extraterestrii?

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu. Cred in Dumnezeu.

46 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu cred ca e foarte posibil sa existe extraterestri la foarte numeroasele planete, galaxii, stele etc.
E absurd sa credem ca suntem singurii din Univers care e daca nu infinit atunci extrem de MARE!

E posibil sa existe, foarte probabil si posibil.

Dumnezeu a creat viata si pe alte planete.Cred eu.

| Angel0 a răspuns:

Zeii de ieri - extraterestrii de azi.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da.
Nu neaparat in omuletii verzi cu navele spatiale. Poate fiinte unicelulare, dar tot extraterestrii se numesc daca sunt din afara spatiului terestru.

| raluca0306 a răspuns:

Nu. nu cred ca exista asa ceva.

| raluca0306 a răspuns:

Absolut nu.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Poate au existat. Există.Sau vor exista.
Cred în entități mai mult sau mai puțin evoluate decât ființa umană, căci galaxia din care facem parte e un fulg de nea gata să se topească în comparație cu cele ce vor urma.

| Thunderstruck a răspuns:

Eu nu cred in extraterestrii, eu sunt convins ca exista.

| vali1985 a răspuns:

Nu exista.

| RAY a răspuns:

Cred ca exista, dar nu cred ca nea vizitat vreodata ma indoiesc de asta

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, nu are rost sa cred in ceva ce exista, nu ma ajuta cu nimic.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu, nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dat fiind ca materialul pentru viata a fost adus pe pamant de meteoriti si comete, ma face sa cred ca universul colcaie de viata. daca te gandesti bine nici Terra nu ne apartine noua, doar ne gazduieste si ne da tot ce avem nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât nu pot cunoaște în lipsa dovezilor, nu pot decât să spun „nu știu". E precum credința în Dumnezeu, dar măcar la ea există așa-zise dovezi.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Posibil ca in tot Universul sa mai existe si alte creaturi in afara de noi!

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Da, cred fara nici un fel de dubiu.
Aceasta afirmatie (de mai sus) reprezinta una din putinele mele credinte.Cred ca acesta este singurul subiect, pentru mine, unde mi-am permis sa fac o exceptie...adica sa cred farta a pune sub semnul intrebarii (caci pana la urma asta reprezinta credinta:a crede fara a se indoi).Si eu din fire sunt agnostica, de aceea am si specificat ca am fost nevoita sa fac o exceptie in aceasta privinta.
Acum, trecand din nou la subiect, nu stiu la ce fel de forme de viata te-ai gandit tu atunci cand ai postat intrebarea.Caci te puteai referii la forme primitive de viata ori avansate (sa ma exprim asa).
Oricum, cert este ca acolo unde exista apa exista si viata!

-Numai bine.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Culmea culmilor, ma uitam pe niste raspunsuri de aici, si am observat ceva interesant...Si anume: un user, care din ce am observat eu dumnealui crede in Dumnezeu, cerea altui user dovezi cum ca extraterestrii ar exista.
Care e ideea?
Eu, spre exemplu, daca m-as pune sa ii cer, acelui user, dovezi care sa confirme afirmatiile cum ca Dumnezeu ar exista atunci el ce ar mai face?
Ar mai avea tupeul sa vorbeasca ca si cum le-ar stii pe toate? Ori mi-ar da drept dovada Biblia? Pe care eu sincer fac ceva...pe ea.

| Andeuta a răspuns:

Ba eu cred atat timp cand sunt miliarde de galaxii nu putem fii singuri nu-i asa? Exista o revista care se numeste lumea misterelor citeste-o. O sa gasesti multe raspunsuri.:? D

| FlyJack a răspuns:

Nu. Dar mintea omului este atat de avansata incat poate concepe orice fel de fiinta inumana existenta in Galaxia Lactee. Eu sincer nu cred ca exista extraterestii, deoarece asta ar insemna convietuirea umanitatii cu alte corpuri ceresti.

| Alisayer a răspuns (pentru FlyJack):

Despre ce Galaxie Lactee vorbesti? laughing Tu de univers ai auzit? Inseamna ca ar trebui sa stii, ca el este infinit. Si cum noi traim in sistemul solar, e posibil sa mai existe sisteme, planete populate.

| Alisayer a răspuns (pentru FlyJack):

Si nu e galaxia Lactee dar Calea Lactee...Nu stii o boaba dar te bagi in discutii.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Guildo a răspuns:

Pai viata extraterestra nu se rezuma doar la omusori verzi cu antene. Forme de viata extraterestra cred ca se gasesc in multe parti ale universului, poate chiar si in galaxia noastra, ca doar nu suntem noi Terra un caz unic. Doar ca nu le-am descoperit noi inca...

| m2704 a răspuns:

Am fii egoisti sa credem ca suntem singurii din univers.Normal ca exista si alte forme de viata.

| TempusVernum a răspuns:

Doar in cei cu un singur i.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Universul este infinit, deci sansele sa existe alte vietuitoare sunt la fel, infinite.

| suffarstar a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Universul nu este infinit, este in continua expansiune.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru suffarstar):

Poate ca nu este materie, dar mereu va fi ceva negru in fata, doar n`o sa te lovesti de un zid pe care scrie :capatul universului...nu?

| suffarstar a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Asta e cel mai ciudat. Daca am pune stop acelei expansiuni, "dincolo "ce e? Al naibii de ciudat.Suntem prea putin capabili pentru a intelege to.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru suffarstar):

Corect.

| Nushba a răspuns:

Nu

| veveritza6499 a răspuns:

NU, dar tu tongue happy

| white93 explică:

Multumesc ca ati raspuns la o intrebare non-fundita.

| danutyqwe a răspuns:

Pentru simplul fapt ca nu am avut contact cu asa ceva pana acum nu putem sa eliminam varianta vietii extraterestre (incepand de la bacterii, micro organisme si pana la vertebrate sau civilizatii mai mult sau mai putin dezvoltate). In imensitatea spatiului cosmic probabilitatea ca noi sa fim singuri este aproape nula. O seara minunata, pa. happy

| Alisayer a răspuns:

Da! pentru ca universul este infinit.Omenirea nu cunoaste toate tainele universului, si undeva, in afara sistemului solar probabil mai exista si alte sisteme, si alte planete pe care exista viata.Iar extraterestru ce este? O fiinta care nu traieste pe Terra.
Adica e foarte posibil ca undeva in univers mai exista planete care sunt populate.

| suffarstar a răspuns (pentru Alisayer):

Din nou, universul nu este infinit, e in continua expansiune.

| Danyelytha a răspuns:

laughing
Nu cred...
dar
Cine stielaughing

Răspuns utilizator avertizat