| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in prezicerile lui Nostradamus si ale babei Vanga precum si a altora mai necunoscuti cum ca va fi in curand Al treilea razboi mondial? Daca stai si vezi ce tensiuni sunt in lume cu razboiul din Siria, teroristii si neintelegerile majore dintre S.U.A.si Coreea de Nord si chiar S.U.A si Rusia, S.U.A si Siria si cele ce mai sunt etc te gandesti ca Nostradamus si Vanga nu sunt departe de adevar sibo prezicere corecta.Cu armele nucleare, atomice se pot rade de pe fata Pamantului zeci de tari... Oricum se vede ca toata planeta sta pe un butoi cu pulbere.Intrebarea mea este:Credeti ca va veni un nou si al treilea razboi global? Sau mai rau, un nou dezastru global?

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Se pare ca a fost al treilea razboi mondial: Razboiul Rece (1970-1990) dintre America si Rusia! Acuma vine al patrulea razboi mondial care se termina cu sfarsitul lumii!

| Elide a răspuns:

Misticul sud-american Horacio Villegas, recunoscut pentu predicțiile cu privire la victoria lui Trump la Casa Albă și despre războiul din Siria, a anunțat că al Treilea Război Modial este doar la câteva săptămâni distanță, potrivit Realitatea.net.

După ce a prezis în prealabil atacul condamnat de Trump în Siria, asupra bazelor militare, acesta mărturisește că războiul nuclear va începe la aniversarea a 100 de ani de la apariția Fecioarei Maria la Fatima.

Villegas a precizat că oamenii trebuie să fie pregătiți pentru ce urmează și că între 13 mai și 13 octombrie 2017, "războiul va începe și va aduce distrugere, șoc și moarte".

"Mesajul esențial pe care oamenii trebuie să-l știe ca să fie pregătiți pentru ce urmează este că, între 13 mai și 13 octombrie 2017, războiul va începe și va aduce distrugere, șoc și moarte", a declarat misticul.

Horacio Villegas a mai spus în 2015 că un miliardar american va deveni "regele illuminati" care "va duce lumea într-un nou război mondial". Până la urma daca ar veni sper sa ne ocolească, dar ne apropiem de un război foarte repede!

| tehno125482 a răspuns:

Nu nu cred!

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Orice e posibil. Daca stam cu frica asta uitam sa mai traim.
Asa poti foarte bine sa te gandesti ca vei iesi din casa si te va calca o masina.
Eu iti recomand sa te bucuri de fiecare moment si sa lasi aceste teori deoparte.

| Alex007xD a răspuns:

Salut, nu va veni un razboi global, nici dezastru. Intre sua si rusia totul e ok. Siria si teroristii nu au cum sa ajunga departe, deoarece gruparile teroriste nu sunt chiar asa de mari cum ni se par noua sau cum ni se spune noua. Daca gruparile teroriste ar incerca sa ne atace, nu ar reusi. In maxim 2 zile ar fi arsi de pe fata pamantului de sua si rusia. Nostradamus si Vanga sunt povesti inventate pe internet. Acele arme nucleare sau atomice (sunt acelasi fel de arme dar raza de impact e diferita) nu sunt chiar asa de tari. Explodeaza si afecteaza in jur de 25-30% dintr-o tara de exemplu in Siria ar afecta doar un sfert o singura arma. Oricum teroristii nu vor folosi acele arme, deoarece Islamul le interzice acestu lucru. Stai linsitit, nu se va intampla nimic. Pana aici nu va ajunge nimeni sa ne faca rau.

| user123654 a răspuns:

Nu te supăra, dar dacă tu crezi în prezicerile lui Nostradamus, ăla care consuma ciuperci la greu, și a acestei „Vanga" (cine o mai fi și aia, că n-am auzit în viața mea...), atunci pentru tine merită să fie un război mondial. laughing