nony
| nony a întrebat:

Credeti in Reincarnare?

Răspuns Câştigător
| spyk a răspuns:

Nu cred in reincarnare pentru ca asta ar insemna ca Dumnezeu nu exista, raiul nu ar mai exista sau iadul daca noi ne-am reincarna. Eu cred in Dumnezeu.happy

9 răspunsuri:
| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu.de ce? pentru ca nu cred in D-zeu, therefore, nu cred in reincarnare.

| cioko19 a răspuns:

Da, eu cred.
Eu cred ca de atatea ori ne vom naste, pana atingem perfectiunea, pana ne rezolvam greselile.
Am citit multe despre acest lucru .si eu spun ca nu sunt aberatii. dar desigur, cu totii avem o parere pe care o sustinem cu tarie. Iar asta e parerea meahappy
Bafta :*

| mihai1991 a răspuns:

Nope.Reincarnarea= pseudoteorie, nonfalsifiabila.Am la fel de multe motive sa cred in reincarnare, pe cate am sa cred in dumnezeu sau in ceainicul lui Russell, namely 0.

| tweety_8071 a răspuns:

Daca exista reincarnare asta nu inseamna ca nu exista Dumnezeu.cred in Dumnezeu. dar decar rai sau iad mult mai credibila ar fi reincarnarea... poate ne reincarnam pana la sf lumii.si atunci vom inceta sa ne reincarnam si vom trai toti acel "pamant nou" acea viata vesnica. poate biblia foloseste raiul si iadul la sens figurat. poate iadul semnifica greselile noastre din viata asta platite in cealalta(cealalta poate insemna iadul)iar raiul la fel... poate nu am dreptate. vom vedea.biblia oricum e o carte greu de inteles...

| alexandra_1780 a răspuns:

Sa zicem ca as tinde sa cred. dar asta e incert, pentru ca asta ar presupune sa trec peste regurile si legile religiei... dar orice e posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da .

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia ortodoxa nu accepta aceasta idee insa celelalte religii da...eu cred ca nu ne este permis cat suntem in viata sa aflam ceva chiar daca ar exista....cine stie

| spyk a răspuns:

Da. categoric da. tin sa va spun ca nu cred in D-zeu si biserica... sunt doar 2 organizatii facute pentru a tine lumea in frauwinking