| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in reincarnare?

Răspuns Câştigător
| Selena a răspuns:

Da!

9 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu.

| psiholoaga a răspuns:

Eu cred, am mai raspuns si la alte intrebari de acest gen de pe site. Mi se pare ca sunt foarte multe lucruri de experimentat, aflat, cunoscut ca sa fie suficienta o singura viata de 80-100 de ani. Nu e vorba de amagire, nu tin cu totul dinadinsul sa ma reincarnez in ceva si nici nu stiu daca asa functioneaza lucrurile. E doar un sentiment ca exista reincarnare.

Bula
| Bula a răspuns:

Da!
Multi si-au pastrat latura animalica de altadata!

| mariusres a răspuns:

Nu. Este doar o alta presupunere a omului prin care se amageste ca dupa viata actuala va avea multe altele.

| hugin a răspuns:

nu desi toti speram NU. eu cred ca te mananca viermii si asta-i tot

| larapopa a răspuns:

Daca crezi in viata de dincolo, trebuie sa crezi si in reancarnare. Dupa "moarte"spiritul trece intr-o alta lume, intr-o alta viata.De fapt moartea nu exista, este o trecere a spiritul nostru, intr-o alta dimensiune.Moare numai trupul nostru, partea materiala, partea fizica. Spiritul trece intr-o alta dimensiune, este dimensiune a cincea-Eternitatea.Moartea este un alt incepui, inceputul unei alte vieti, o viata fara moarte, pentru ca ne vom intoarce iar pe Pamant, reincarnati intr-o alta forma umana, pentru a evolua.
La aceasta intrebare este foarte mult de spus, ar trebui un spatiu mult superior acestui siteu ca sa poti da un raspuns complet la o asemenea intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nici vorba!

| tump a răspuns:

Nu si da nu pentru ca nu am vazut pe nimeni decat in filme si da pentru ca am auzit niste zvonuri!

| pufica a răspuns:

DA, SIGUR