| Vernusio a întrebat:

Crezi in puterea autovindecarii?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,dar in efectul placebo cred, https://www.youtube.com/watch?v=fWpRQ7KbUAM

| doctorandus a răspuns:

Nu. Autovindecarea, la modul cum o propaga terapeutii alternativi, este o aberatie.

| T0T a răspuns:

Păi atunci când te tai la mână și stai fără să faci nimic să zicem o săptămână, nu te vindeci? E limpede că autovindecarea există. Suplimentele sunt pentru a ajuta organismul să se vindece mai repede și mai eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dpdv spiritual, da

| MorganaM a răspuns:

Nu.
Dumnezeu nu ne da chiar mura-n gura raised eyebrows

| catalynx a răspuns:

Mai sincer din experienta proprie atat psihic cat si fizic intr-o problema de sanatate a mea cu ajutorul lui Dumnezeu m-am vindecat, deci cred

| catalynx a răspuns (pentru doctorandus):

Imi pare rau, dar nu ai cum sa ma convingi, tinand cont prin ce am trecut aproapte 2 ani de zile D ca raspunsul final fiind ca nu se mai poate face nimic si ca o sa ajung la infiltratii si operatie in final pentru proteza. Este evident ca medicina in sinea ei ajuta si nu trebuie condamnata pentru ca si ea sta tot in slujba lui Dumnezeu, insa acolo unde medicina nu are raspuns si nu poate, poate Dumnezeu. Nici eu nu cred in medicina alternativa, cea cu homeopatie tot felul de chestii si trestii, insa Dumnezeu nu are nicio legatura cu asta

| doctorandus a răspuns (pentru catalynx):

Eu nu vreau sa te conving ca nu te-ai vindecat. Ce am afirmat este ca povestea ta nu este un argument logic (rational).

| catalynx a răspuns (pentru doctorandus):

Stii cum e, cea mai buna dovada si cea mai buna stiinta e cea pe care o traiesti pe corpul tau, dupa vin altele. Nici eu nu cred in bioenergie, hipnoze, homeopatie si alte cele, dar astea nu, insa stau si ma gandesc la o faza, au existat cazuri in care umanitatea nu a mai putut face nimic si totusi persoana in cauza si-a revenit trecand peste barierele si logica umana si sunt cazuri in care medicina umana a luptat cu toate tehnica ei pentru a salva un om de la moarte si nu a putut face nimic in acest sens, aici nu neg ca medicina nu ne-ar ajuta, eu personal vad medicina ca un dar de la Dumnezeu, prin care oamenii sunt ajutati, insa cand vine vorba de umanitate, stim clar ca ea are niste limite, adica atunci cand om trebuie sa moara el moare, si atunci cand un om de ex nu ii este inca dat sa moara, el nu moare. Repet asa vad eu situatia, nu iti impun sa vezi ca mine