| Catrice a întrebat:

Cum ar fi arătat Terra dacă omul nu ar fi existat?!

20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nepoluat, cu mult mai multa vegetatie.

Aaaaa, era sa uit!
N-ar fi avut axul inclinat din cauza prostilor, cara-l trag deoparte. laughing

| sabin89 a răspuns:

Ar fi distrus-o maimuţele, după ce mai evoluau puţin.

| gogu220 a răspuns (pentru sabin89):

Păi noi suntem acele maimuţe puţin evoluate.
Când vom trece de mediu evoluaţi ţi vom ajunge să fim superior evoluaţi atunci von înţelege că suntem chiriaşi în această natură şi băgâm gunoil sub preş ne va costa sănătatea nepoţilor noştri.
Ştefam cel Mare a lăsat urmaşilor Moldova. Noi le vom lăsa mizerie şi boli.

| costis a răspuns:

Ar fi ramas padurile si ar fi fost o clima mai blanda.

| Raven a răspuns:

Mult verde, mult albastru, nicio pungă de plastic n-ar zbura dusă de vânt, n-ar exista gunoaie, nici poluare iar noaptea ar fi beznă totală dacă n-ar străluci luna și stelele.
Zeci de animale care au dispărut din cauza noastră ar cutreiera libere peste tot (mamutul, tigrul cu dinți sabie, pasărea dodo, tigrul tasmanian), în schimb n-ar exista câini, ci doar strămoșii lor, lupii, idem în cazul pisicilor...
Din păcate, agentul Smith din Matrix avea dreptate: suntem un virus, o boală, cancerul planetei...

| RAY a răspuns:

Elimina tot ce a facut omul si vei vedea,mai multe paduri,mai putina poluare,mai multe specii in existenta,nu vad ce bine a facut omul in existenta lui naturi si doar rau,cum spunea un filozof,omul este cancerul naturi,natura sa inselat cand a creat specia umana,numa rau facem, poulam oceane, aerul, taiem padurile, ne folosim de resurce lui cu lacomie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Magnific

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Astfel de intrebari sunt de genul celor la care nu poti sa le gasesti un raspuns sigur. (De altfel sunt si cele mai bune).
In cazul in care chiar conteaza raspunsurile noastre, atunci o sa raspund si eu. Altfel nu stiu in ce masura ar ajuta pe cineva asta, poate doar pentru a afla cum gandesc celelalte persoane de aici( am facut si eu asta candva... ).
Trecand peste asta, o discutie pe aceasta intrebare ar putea sa dureze foarte mult, sau poate un raspuns dintr-un singur cuvant ar fi mai "tare" si mai putin prostesc.

Deci... am vazut un documentar candva despre asta si Pamantul ar fi aratat fantastic fara oameni. (Era o intreaga serie de "cum ar fi daca...").

Cum raspunsul asta nu o sa ajute pe nimeni cred si poate sunt singurul care citeste, macar ma bucur ca mi-am adus aminte de acel documentar big grin
Si m-am intins, iar cu toate ca nu speram.

| Frank51 a răspuns:

E inutil sa ne imaginam asa ceva. Diferenta mare nu ar fi fost, pamantul oricum are ciclurile lui, cum are si universul, deci orice facem ajungem in acelasi punct, si anume nimic.

| NLS a răspuns:

In nici un caz nu ar fi ajuns asa... :(
https://www.youtube.com/watch?v=KnujoWDhTTQ

Insa daca nu ar fi luat omul calea evolutiei, probabil ar fi fost alta specie.
Cat de departe s-ar fi ajuns, nu se stie.

Daca crezi in evolutionism, este imposibil ca omul sa nu fi existat, pentru ca omul nu este in esenta decat un mamifer ce a evoluat din restul lantului.

Altfel spus, daca nu ar fi existat oameni, nu ar fi existat nici celelalte specii, deci implicit - viata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mult mai curata si mai linistita iar natura ar fi in splendoarea ei.

| Iote a răspuns:

Muuult mai curata. Natura, in toata splendoarea ei.

| NGheorghe a răspuns:

Terra sigur ar fi fost un paradis.

| Theo94 a răspuns:

Fara lucruri artificiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi evoluat alta specie si s-ar fi ajuns la acelasi lucru... desi ar fi evoluat cu un delaiaj mult mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o mare gradina zoologica, fara gratii.

| Paul754880338 a răspuns:

Un paradis

| Alexandru250201 a răspuns:

Foarte pustie

| TheMusicBoy a răspuns:

Ca si acum doar ca nu ar fi constructii pe e. Orice s-ar fi intamplat placile tectonice tot s-ar fi miscat si s-ar fi ciocnit si ar fi aratat cum arata acum!

| dbigiu84 a răspuns:

Dacă oamenii nu ar fi existat, întreaga planetă ar arăta precum zona Serengeti din Africa. Leii ar trăi în America, iar elefanții și rinocerii s-ar găsi în Europa, dezvăluie un nou studiu care analizează modul în care omul a provocat extincțiile speciilor de animale și a influențat distribuirea mamiferelor mari pe planetă, informează Huffington Post.