| Robert160 a întrebat:

Cum ați descrie viața în câteva cuvinte?

16 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Deșertăciune și goană după vânt happy

| DeyCj a răspuns:

Evoluție de la zero la perfecțiune prin cunoaștere și înțelepciune.

| Frank51 a răspuns:

Interesanta.

| RobertMoon a răspuns:

As descrie viata ca un drum pentru a iti imbunatatii modul de a trai daruit de la natura (de la un simplu copil care a fost crescut de parinti la un om care si-a castigat niste aptitudini care ii vor face viata mai usoara: inteligenta dobdandita, experienta, locul de munca(pentru starea materiala mai buna), dar totodata viata este un lucru scurt si finit la un moment dat... te nasti pentru a ajunge cineva, pentru a fi fericit, pentru a iubi si probabil pentru a lasa mostenitori care vor continua ce ai facut tu pana sa treci in nefiinta... trist, dar adevarat, you're going to die in there.

| Steregoi a răspuns:

Este o forma de energie impersonala ce pune in miscare procesele bio-chimice din robotii biologici numiti oameni.

| Robert160 explică (pentru Steregoi):

Așa este. Cum ti se pare, a fost mereu așa? Suntem toți doar niște roboti biologici?

| Steregoi a răspuns (pentru Robert160):

Da, doar niste roboti biologici cu libertate de alegere adica autonomi dpdv al libertatii de alegere. Apoi in functie de alegere vine Diavolul ori Dumnezeu si ii da fiecaruia un impuls in directia aleasa de el.

| Robert160 explică (pentru Steregoi):

Wow.

| Steregoi a răspuns (pentru Robert160):

Da, dupa ce alege Dumnezeu sau Diavolul ii da un impuls sau un sut in c*r in functie de alegerea facuta in mod liber si nesilit de nimeni. rolling on the floor Cristos i-a dat simbolic un sut in c*r lui Iuda spunandu-i "ce ai hotarat fa repede". Cand primeste sutul isi accelereaza pasul dupa sut. rolling on the floor

| CleanHeart a răspuns:

Ok,ok,ok,enervanta,ok,ok.

| wpetterssone a răspuns:

Viața mea?
Ceea ce mă face fericit sunt liniștea și plimbările ori drumețiile.
Ce îmi place: serviciul
Ce aleg să fac în timpul liber: să le vorbesc oamenilor despre Dumnezeu, să fac ceea ce mă face fericit și să citesc.
Ce prefer: un cadru liniștit contra unor prieteni gălăgioși.

| Alfred0703 a răspuns:

Grea?

| IoanaRoman09 a răspuns:

Pentru mine viata inseamna munca si cariera... poate pentru ca traiesc in viitor : ))

| HelpingHands a răspuns:

Viața pentru mine este o oportunitate de a face bine celorlalți prin ceea ce știu și prin felul de a fi! În fond, fericirea și împlinirea vin atunci când oferi ceva valoros lumii!

| eanadandre a răspuns:

Aventura
Suferinta
Lupta
Fericire
Probleme

| cascadoryes a răspuns:

Complexa,plina de bucurii, totodata plina dezamagiri, imprevizibila, greu de inteles unele lucruri.