| death a întrebat:

Cum aţi reacţiona dacă ar suna la uşă un om identic cu voi? Nu frate geamăn pierdut, ci o persoană cu acelaşi aspect, aceeaşi personalitate şi, mai ales, aceleaşi amintiri, gânduri şi idei.

Răspuns Câştigător
| ammodytes a răspuns:

In primul rand m-as soca... apoi as incerca sa vad daca nu cumva dorm si visez, iar daca nu e nici asta as inchide usa pentru cateva secunde apoi o deschid... poate a disparut. Daca tot n-a disparut o invit in casa...sunt convinsa ca e pentru un scop bine intemeiat aici.
Poate urmeaza sa fac un pas important in viata si e aici sa ma ajute ca iau alegerea corecta. Si in plus poate asa imi pot observa mai bine defectele cat si punctele tari, mimica, felul de-a ma comporta.
Pana una alta...eu as putea sa-mi iau un concediu si sa o trimit la job in locul meuwinking

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

As crede ca e un vis si m-as purta frumos cu el si as fi curios sa vad viata lui.

cami
| cami a răspuns:

thinking, as sta, as analiza-o, as intreba-o de trecu. Daca imi spune aceleasi amintiri,... as ramane putin MAI MULT surprinsa...
Dar cine intreaba, moartea? brr, deja incepe sa ma ia cu frisoana.

| alma a răspuns:

M-as bucura, l-as invita in casa, si as incepe cercetarile din trecutul parintilor sa vad daca nu cumva este frate /sora cu mine.

| emy a răspuns:

Pe moment, cred ca m-ar soca. Apoi, cred ca m-as gandi la varianta unui miracol dumnezeiesc, ceva mai presus de puterea noastra de intelegere.Nu stiu nici eu sigur, caci nu am avut parte de asa ceva pana acum.

| Mefisto23 a răspuns:

M-as duce sa ma culc, cred ca sunt beat!

| sorin a răspuns:

Mereu am stiut ca suntem doi.surprise

| JackieSue a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa-i raspund la usa si sa discutam ca sa-mi dau seama daca are aceeasi personalitate ca a mea.
Probabil as fi mirata, dar probabil s-a teleportat viitor in prezentul meu, deci probabil as intreba-o cum e prin viitorlaughing.

| optimista_5827 a răspuns:

Pai poate sa sune, ca nu am sonerie laughing
si daca bate...nu raspund ca zic ca e nenea de la apa si nu am contract rolling on the floor
deci...cam slabe sanse sa dea ochii cu mine happy
oricum sunt unicata smug si doua ca mine nu incap pe acelasi metru patrat

| lili_1880 a răspuns:

Si ar mai fi o parte buna. in sfarsit cineva care sa ma inteleaga perfect! day dreaming laughing

| tinichea a răspuns:

Bai la asta nu ma gandi. dar daca ma suna asemenea creatura iar eu sunt acasa, il las sa intre si il intreb de mama si de tata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu, cu aceeasi privire, cu aceleasi sentimente.Prima data i-as baga un pumn sa vad daca nu e oglinda... apoi am organiza.lasa...pa

| Nimeni a răspuns:

As ramane blocata...As fi socata pentru moment...in 5 minute imi revin, il invit sa intre... apoi il iau la intrebari sa vad ce ganduri are...
Si in sfarsit voi fi fericita ca mai exista cineva pe lumea asta care ma poate intelege cu adevarat!

| romina_7963 a răspuns:

In primele secunde as intra in stare de soc, apoi as invita o in casa si m as sfatui cu ea in luarea unor eventuale decizii.