| giulia_6563 a întrebat:

Cum credeti ca a aparut omul? dupa religie(adam si eva)istorie(am evoluat din maimuta)sau astrologie(extraterestri)?

Răspuns Câştigător
| Gabystelistu95 a răspuns:

Dumnezeu a creat omul si femeia dupa chipul si asemanarea Sa.

27 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu ai formulat corect intrebarea.Istoria nu are nici o legatura cu evoluarea din maimuta, se numeste evolutie, cea cu maimuta.

Eu personal cred ca am fost creati de Dumnezeu, sunt prea multe dovezi ca El exista si prea putine ca nu exista deci...

| danut a răspuns:

Am observat ca intrebarea asta se repeta destul de des. Am sa incerc un raspuns neutru dar destul de lamuritor. Pentru o informare detailata va rog sa cititi urmatoarea carte:. COMPENDIU DE ISTORIA GENERALE-P. I. CERNATESCU 1873. Pe langa istoria aparitiei omului pe terra sigur veti descoperi si alte "taine" ale istroriei Europei si chiar a Romaniei. Lucruri de necrezut si neimaginat. Ex. veti descoperi cand, cum, si in ce fel au fost adusi tiganii in tara, cine a inventat srierea chirilica, cite imperii romano bulgare au existat si multe, multe altele.

mira
| mira a răspuns:

Astrologii sustin originea extraterestra a omului? Nu stiam ca se ocupa cu asa ceva. N-au argumente.

lolita
| lolita a răspuns:

Haide mai ca m-am prapadit de ras cu A dam si Eva. hello, ei au aparut dupa ce exista Grecia, cum este posibil asa ceva? mai bine nu te dezamagesc, sa-mi dai si mie adresa de la castelul tau sa ma joc cu poneii.

| Ben. a răspuns:

Da' de evolutie, n-ai auzit d-ra?

| Klara a răspuns:

Mai exista si extraterestrii, dar doar la OTV.

| zalisa a răspuns:

Giulia nu esti chiar cultivata, dar sa stii ca istoria nu are nicio legatura cu teoria evolutionista.....nu stiu de ce dar vad ca tot mai multi au lasat credinta si s-au luat dupa alte prostii....in ziua de azi, tot ce este sacru e distrus...

| albastrel a răspuns:

Giulia am ajuns la concluzia ca degeaba ma intreb si incerc sa gasesc un adevar pentru ca nu voi reusii niciodata! asa ca mai bine stau in banca mea si nu imi mai pun intrebari inutile... dupa moarte vom afla care cum ne-am ''nascut''winking

| alightinthedark a răspuns:

Fiecare a evoluat din ceea ce crede happy Eu zic ca omul e creat de Dumnezeu. voi ziceti ce vreti. voi va recunoasteti "stramosii"

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Dupa religiewinking

| x_8127 a răspuns:

Eu cred ca aparitia omului pe pamant e ceva mai complexa. Complexitate care impaca cele trei teorii cunoscute, adica; mai intai au fost Adam si Eva care au fost violati de extraterestri si din aceasta incrucisare au rezultat maimutele din care am evoluat marea majoritate.

| Tarzan (reloaded) a răspuns:

Mai interesant ar fi : cum dispare?
Am si eu o intrebare, nu ca as fi fanul evolutiei, dar o intrebare logicä.
Dacä am evoluat din maimute, restul maimutelor de ce a ramas la acelasi stadiu de inevolutie?

| klaudiu2009 a răspuns:

Asta da intrebare... tin minte ca eram la ora de religie si o colega a avut tupeu sa intrebe pe prof daca neam tras din maimute sau din adam sh eva... si bine inteles ca prof ne-a lamurit pe toti nu prin cuvinte ci prin nota pe care a dato aliia si anume 4 rolling on the floor oare dc a reactionat asa? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extraterestrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sintem martieni. Am venit de pe Marte, pentru ca acolo s-au vitregit conditiile. Si culmea, acum am uitat si cautam urme de viata pe Marte si ne minunam de urme si dire ciudate care brazdeaza suprafata planetei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrut sa pari desteapta la intrebarea asta si ti-a iesit fix pe dos. Parerea in legatura cu originile omului nu o sa mi-o postez aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar imi place lantisorul de la gatul tauwinking (asta daca poza aia e cu tine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un berbec extraterestru care crede in biologie.imi pare rau, n-am vrut sa rad, dar nu m-am putut abtine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am evoluat din maiumta! (Au fost gasite scheletre de maimuta care sa evolua din ce in ce mai mult :Australopitechi, Homo habilis, Homo erectus, Homo sapiens, Homo sapiens sapiens)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o maimuta supraevoluata. Ce e aia religie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider irelevanta creatia omului insa trebuie sa-i spun d-srei lolita ca-i tare tare proasta daca ea crede ca adam si eva au aparut dupa 1821 adica "grecia" ca daca vorbesti de polisurile grecesti, nu vorbesti de grecia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogdanl - pentru informarea ta Darwin a regretat la sfarsitul vietii lui teoria pe care a emis'o si si'a dat sema de greseala pe care a facut'o. Mai dar voi credeti in evolutionism insa cunoasteti ceva despre el in afara de faptul ac ne tragem din maimuta? si cum ati ajuns sa credeti in evolutionism daca nu sunoateti nimic despre celelalte ipoteze. Cuvantul cheie este INFORMATIA! Informati'va mai intai, formati'va o cultura, o parere generala desper toate lucrurile si dupa discutati. nu e nimic interesant in a spune ce e religia? asta nu te face nici prea destept nici prea grozav! Informeaza'te mai intai! ( imi cer scuze nu vreau sa jignesc pe nimeni dar pur si simplu imi dau seama ca toate parerile sunt lipsite de o baza )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a creat omul dupa chipul si asemanarea sa

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Pe mnn ma adus barzaaaaaa! pe voi nu stiuhappy

| peanut a răspuns:

Nu-s de acord cu religia, evolutionism ftw

| GigiFranzela a răspuns:

Giulia si lolita, voi glumiti cumva?

| bogdanl a răspuns:

Ftw - religia=tehnica de manipulare in masa. Religia e falsa precum si cel in care vi se cere sa credeti. Va pierdeti clipe pretioase din viata in momentele in care va rugati. Prefer sa il cred pe Darwin happy...