| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca va disparea internetul asta? Si sa nu-mi spuneti mie ca nu se va renunta la el la un moment dat...

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Apare presa. Inovație, freamăt. Trece +100 de ani, devine a 4a putere în stat.
Apare calculatorul. Revelație, inovație. De aici se inventează laptopul.
Apare telefonul cu fir. Se inovează celularul. Vâlvă, uimire. Se inventează smartphonul, fără antena și ecran tactil, capabil de inimaginabil acum 50 ani.
Apare internetul. Viteza melcului. Se dezvolta tehnologie 5G.

| OldSoul a răspuns:

Daca va disparea, va disparea deoarece va fi inlocuit de ceva superior.
Sau va disparea odata cu toata energia electrica si distrugerea tehnologiei, si cel mai probabil a vietii.

| Dalmore a răspuns:

Cum să se renunțe la internet când majoritatea joburilor s-au mutat aici? Am fi o planetă de șomeri laughing.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Ar fi bine sa se rascoale niste soricei mainstream, ''anti'', ecologisti, ortodocsi, vegani, naturalisti, pupatori de plante puse la presat, tineri frumosi, liberi si speciali care sa militeze pentru No More Internet In Our Miserable Lives, sa propuna un stil de viata fara internet, tehnologie, un fel de cult hippie ''overrated''. big grin
Cine stie, or fi pe drum.

| vladuss09 a răspuns:

Nicoadata nu o sa se renunte la interent. Internetul este conexiunea dintre oameni si ceea ce fac ei (programe, jocuri etc) de la distanta. Daca ar fi sa dispara internetul ar insemna o intoarcere timp, ceea ce nu va fi posibil, iar o alta solutie ar fi distrugerea omenirii (bombe nucleare) si sa inceperea unei noi lumi, ceea ce rezulta ca nici acest lucru nu este prea plauzibil.