| Caty07 a întrebat:

Cum credeti exista Sirene?

13 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cum? = in ce mod?

Deci intrebarea ta suna cam asa "cum cred eu existenta sirenelor?". Mai intai invata sa te exprimi si apoi pune intrebari despre mitologie si existenta.

| Bogdanux a răspuns:

Am prins una pe malul Dunarii...era cheala si avea mustata.

| itscloudyoutside a răspuns:

Nu exista. Sau cel putin eu nu cred in ele si in nimic de genul asta. Nu mai crede tot ce vezi la televizor.

| ButelieCuPetrol a răspuns:

Intrebarea asta chiar nu isi are nicun merit in aceasta rubrica...Totusi,treburile astea sunt doar niste "coloranti" ai imaginatiei umane.De asemenea, non-existenta lor s-a rigidizat prin confundarea arhicunoscutei "vaci de mare" cu susnumita.

| HinnaBunneh a răspuns:

laughing) o intrebare interesanta. big grin dar nu cred in ele laughing)

| Avatar001 a răspuns:

Da desigur ca exista in povesti.

| LifTwist a răspuns:

Nu,doar in povesti.

| aead a răspuns:

Nu

| NoNaMe2000 a răspuns:

Noopp... sau poate ca da... mddaa dar nu la noi in tara laughing)

| EuTeIubescBa a răspuns:

Exixta. Sunt ca pestele, balena, rechinul etc. Nu se afla la noi in tara. Nu iti imagina ca arata asa cum erau in desenele H2o laughing. :*

| DarksideGirl a răspuns:

Da exista dar nu sunt frumoase http://buburuza.net/2008/08/sirena-descoperita-in-cebu-filipine/aici vezi cum arata.

| gabriela42 a răspuns:

Existau inaintea lui Hristos traiau in mai si oceane cam 2000-3000
metri

| marin1999 a răspuns:

Nimeni cred ca nu stie