| Elena1234456 a întrebat:

Cum explicati urmatorul citat? Mie mi-a placut foarte mult.
"Pesimistul este omul care face integramele cu creionul, iar optimistul - cu pixul."

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Pesimistul este cel care nu are intredere in el asa ca face integramele cu crionul ca sa le poate sterge pe cand optimistul care are incredere in el le face cu pixul pentru ca e sigur ca nu va fi nevoie sale stearga.

13 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pesimistii sunt adevaratii optimisti.

| NickiMinaj a răspuns:

Mda, fain. eu sunt pentru creion.

| dexro a răspuns:

Realistul tot cu creienul scrie! citatul asta e scris de un pesimist sau unul ce a avut si el o revelatie in somn happy

| pwp a răspuns:

Sa-ti zic si eu unul:
In timpul crizei economice:
Pesimistul : -Mai rau de atta nu se poate
Optimistul: -Ba se poate!

| Furculingură a răspuns:

Interesant,dar nu ma incadrez.Realistul cu ce va scrie?

| Aliutza a răspuns:

Pesimistul face integramele cu creionul pentru ca are impresia mereu ca va gresi, ca ceea ce face nu e bine, iar in cazul in care asteptarile sale se adeveresc, poate s`o ia de la capat, dupa ce sterge cu radiera raspunsurile date pana atunci.
Optimistul are impresia ca nu va gresi niciodata, motiv pentru care isi permite sa scrie direct cu pixul. Pentru el, nici nu e nevoie s`o ia de la capat, pentru ca e convins de faptul ca va nimeri raspunsurile corecte din prima.

| Tera a răspuns:

Realistul le va face pe cele mai usoare cu pixul iar pe cele mai grele cu creionul

| Deny1333 a răspuns:

Pai, pesimistul este persoana care da de fapt dovada de realism si o precautie poate exagerata uneori; cel care se gandeste intai la consecinte si la o posibila esuare inainte de toata, de aceea am auzit ca se spune despre pesimisti ca sunt masochisti sufleteste, chinuindu-se singuri. eu personal sunt total in dezacord. si sincer, daca eu ma gandesc la consecinte inainte sa actionez nu a consider pesimista. doar REALISTA.
in schimb, optimistul e persoana care este mereu cu zambetul pe buze, cel ce e plin de incredere si naivitate si chiar de greseste stie ca maine va fi mai bine. vorba aceea "tot raul spre bine".

anyway, se spune ca pesimistii sunt doar prosti, pe cand optimistii sunt niste prosti fericiti. eu ma incadrez intre cele 2 categorii.

| ruxi1728102 a răspuns:

laughing frumos citat
pai cred ca se refera la faptul ca pesimistul va crede mereu ca a gresit ceva si foloseste creionul ca sa poata sa stearga

| LilyOfTheValley a răspuns:

Nu este greu. optimistul le face cu pixul pentru ca este sigur pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, nu am rezolvat niciodata integrame. Tata "m-a infipt" direct in rebus. Totusi, iti pot spune ca il rezolvam cu creionul, fiindca in Rebus, nimic nu este ceea ce pare a fiwinking

| ingerasdeciocolata_7171 a răspuns:

Pai.omul pesimist face integramele cu creionul pentru ca nu e sigur si se gandeste la ce e mai rau(ca poate a gresit)...iar omul optimist face integramele cu pixul deoarece este sigur si are incredere in el insasi(nu crede ca a gresit)...imi dai fundita?

| ingerasdeciocolata_7171 a răspuns:

Tera laughing asta am spus si eu