| MariusNede a întrebat:

Cum il cheama pe barbosul ala care a inventat teoria evolutiei?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Charles Darwin.

| MariusNede explică (pentru Ioandelasal):

Cred ca ar muri a doua oara afland ca teoria lui nu e acceptata de majoritatea oamenilor.

| chuckmanson a răspuns (pentru MariusNede):

Care majoritate a oamenilor prietene? Creaționiști fanatici ca tine nu sunt o majoritate
https://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution
Pare că aproape oriunde în lume, majoritatea oamenilor acceptă teoria evoluției. E o mare rușine că procentajul nu este 100% dar ce să spun, lupta pentru educație trebuie să continue.

| MariusNede explică (pentru chuckmanson):

Tie iti plac vrajitorii din filme si ai vrea sa fi ca ei. De aceea ti-ai pus poza lor pe profil. laughing

| MariusNede explică (pentru chuckmanson):

Iti plac basmele din filme si ma iei pe mine cu adevarul? rolling on the floor

| MariusNede explică (pentru chuckmanson):

Apropo nu sunt creationist care crede in 6 zile de creatie a cate 24 ore fiecare.

| MariusNede explică (pentru chuckmanson):

Teoria evolutiei e bagata pe gat la copii din gradinita. E o propaganda. Asta numesti tu educatie?

| chuckmanson a răspuns (pentru MariusNede):

Tu ești serios? Argumentul tău împotriva mea e că am poză cu Gandalf? Faptul că sunt fan Lord of the Rings nu are absolut nici cea mai mică relevanță cu discuția dată, iar dacă ăsta-i argumentul tău, atunci ar trebui să iei meditații la logică și să te întorci în clasa a IX-a!

| chuckmanson a răspuns (pentru MariusNede):

Sunt convins că atunci când aveai tu 5 ani te forțau educatoarele să citești Originea Speciilor în fiecare zi laughinglaughing
Serios vorbind, eu nu am învățat nimic de evoluție la școală până la liceu, ceea ce nu e de mirare, având în vedere îndoctrinarea religioasă din școlile românești.
Tu nu ai avut decența nici măcar să te informezi despre Charles Darwin și ai tupeul să numești teoria evoluției o propagandă? Am doar 2 cuvinte pentru asta: Dunning-Kruger
După logica ta, să le predai copiilor tabla înmulțirii este o propagandă.

| MariusNede explică (pentru chuckmanson):

Conform necredintei femeile sunt vazute ca simple obiecte sx si masini de facut copii. Chestia sentimentala dureaza maxim doi ani pana se potolesc hormonii ce cauzeaza libidoul legat de acea persoana sau pasiunea sau pofta sx legata de acea persoana. E o chestie pur biochimica. Omul e vazut ca o fiinta biochimica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Charles Darwin, dar a mai fost Lamarque înaintea lui.

| MariusNede explică (pentru sadrian46):

Si inainte de Lamarque cine a mai fost?

| Zuzu1991 a răspuns:

Guvernul CaTzu
ba nu, mint... Dragnea (sau acum o sa aiba si "LA mai MULTI ANI" de inchisoare)
ba nu, Iliescu?!? (ca doar e fosila vie, ucigas nenorocit ce e)
Ceausescu nu poate fi, prea vechi si mort de "ages"

Răspuns utilizator avertizat