| anonim_4396 a întrebat:

Cum interpretați voi citatul de mai jos?

https://ibb.co/ZLmStJP

Credeți că e adevărat ce spune?

4 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Daca nu este deloc adevarat, atunci admiri pe cineva care iti este opus tie? Aspiri catre a deveni un om bun, dar ii admiri pe cei rai.
Cred ca are un sambure de adevar citatul. Ma gandesc ca aspiri sa devii ceea ce admiri sau ai vrea sa iti insusesti cateva din caracteristicile celui pe care-l admiri.

| tudorvolcano a răspuns:

Nu. Admirăm și virtuți care nu le posedăm.
De fapt, am putea spune că nu posedăm NIMIC din ce admirăm, nu avem niciun merit personal pentru virtuțile noastre.

Răspuns utilizator avertizat
| giorgio26 a răspuns:

Nu