| andreieftenie42 a întrebat:

Cum o sa se autodisturaga specia noastra? asa teoretic vorbind,iar voi ce ziceti exista posibilitatea de a exista universuri paralele? ce sanse dati avand in vedere ca nu exista dovezi,dar e plauzibil, daca e unul de ce n-ar fi mai multe?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Cum o sa se autodisturaga specia noastra?"
De ce pleci de la premisa autodistrugerii? E foarte posibil ca omenirea să găsească soluții ca să evite o astfel de catastrofă. Te-ai gândit și la asta?

| T0T a răspuns:

Cel mai mult se poate autodistruge prin curentul socio-cultural.
În rest, ce zici tu acolo, sunt pure ipoteze. Există argumente matematice pentru universuri paralele, totuși - derivare din dovezi științifice pe care le avem.

| relian a răspuns:

Nu cred ca omenirea se va autodistruge.Ce poate aduce disparitia noastra ca specie? Sa se intimple ceva cu planeta, sa devina arida, fara atmosfera chestiui de genul asta.

In rest nici o sansa.In istoria planetei au existat extintii, multe specii au disparut, dar nici una n-a fost ce sintem noi.Adica specia umana este cu totul altceva decat a vazut planeta asta in toata existenta ei,
Daca conditiile de mediu se mentin, ma refer la atmosfera, oxigen, teperatura moderata, omenirea va supravietui.
Sintem specia cea mai al dreacu din tot universu asta, de pe tot pamintul asta.
Dispare dracu si noi tot pe aici o sa fim laughing ca o sa fim rupti in gura, ca o sa fim super bine, o sa supravietuim, sau unia dintre noi or sa o faca.

| Frank51 a răspuns:

Astea sunt întrebări mondene, fără un răspuns corect, poți la fel de bine să întrebi cu cine mai umblă Bianca Drăgușanu.

Pentru un timp ipotetic infinit, probabilitatea de autodistrugere este 100÷, însă în ce mod putem doar să visăm sau să ne imaginăm.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Desigur că sunt mai mult. faptul că noi nu le cunoaștem nu inseamnă că nu există.
Planeta noastră există de miliarde de ani, timp in care au existat o groază de extincți. Următoare stă la colț. poate veni peste 100 de ani, 1000 sau 100 de mii de ani, Dar cu siguranță va veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Specia noastra o sa se autodistruga prin egoism, magnatii vor din ce in ce mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că niște dovezi încerca la un momentdat Einstein să explice, acum nu știu dacă sunt total reale, dar parcă erau niște teoreme și probleme acolo. Nu sunt fană matematică deci nu aș știi să dau un răspuns pur teoretic dar pur mistic și misterios, ți-aș da răspunsul că există. Că într-o bună zi o să ni se arate și asta. Așa cum vedem cât a evoluat tehnologia, până și acum 60 de ani, unii dintre noi mai având bunici în viață, dacă i-am întreba pe bătrâni dacă ei ar fi crezut acum 60 de ani că aici s-ar fi ajuns cu evoluția ar fi spus că nu, mai mult ca sigur.
Așa că privind cât a evoluat și câte s-au descoperit, why not?!