| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot purta o conversatie cu Dumnezeu la fel ca Neale Donald Walsch? El a vorbit prin fenomenul numit channeling.Ce e ăla și cum adică?

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Neale Donald Walsch poate ca a vorbit cu cineva sau ceva, dar nu cu Dumnezeu. In cartile lui spune despre ce i s-a spus, majoritatea lucrurilor de acolo sunt minciuni (moralitatea e relativa, fiecare este un "dumnezeu").
Unele sunt minciuni folosite de Satana in Biblie... asta ca sa te gandesti cu cine ar fi putut vorbi acel om.

Neale Donald Walsch nu a vorbit cu Dumnezeu. Cel ce crede asta se minte singur.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Dumnezeu nu exista.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Nu tot ce zboara se mananca