| Vernusio a întrebat:

Cum poti sa ai capacitati paranormale, de clarviziune sau de parapsihologie?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa ai capacitati paranormale daca nu te nasti cu ele.
Iar in ce priveste psihlogia, poti sa o studiezi.

| minrest a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa este, si chiar e indicat sa fie studiata. Dar nu a intrebat de psihologie.

| doctorandus a răspuns:

De fapt nu le poti avea, poti doar convinge prostimea ca le ai.

| peperonies a răspuns:

Ai gresit categoria.

| NGheorghe a răspuns:

Aceste "puteri" se pot cultiva. Citeste upanishadele, niște cărți despre yoga. Exercițiu fizic, respirației, meditație. Totuși prin practica actuala din anumite locuri din India si din lume, nu prea s-a ajuns la dobândirea unora dintre puteri chiar si respectând practica la nivelul cel mai strict posibil. ( cum ar fi levitația)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghicit in cafea, carti...
cred ca e vorba de intuitie intr-un final.

| Scarbo a răspuns:

Informeaza-te despre kundalini, din carti, nu de pe net.