| Dariusuu a întrebat:

Cum poti sa treci peste probleme cu capul sus? Viata e dura, trebuie sa fi si tu?

Răspuns Câştigător
| DragosConstantin a răspuns:

Daca nu iei atitudine, viata va face ce vrea ea din tine.

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Inchizi ochii si mergi sau privesti se te feresti de obstacole.

| sabin89 a răspuns:

Imagineaza-ti ca ai de traversat un camp necultivat, pe care sunt tot felul de buruieni, tufisuri, arbusti, maracini, precum si multe denivelari, gropi si chiar noroi din loc in loc. Ai doua optiuni. 1. Sa te imbraci adecvat, sa iei o salopeta rezistenta si sa te incalti cu cizme inalte de cauciuc si sa mergi drept inainte darz si hotarat. 2. Sa te imbraci mai lejer putin si sa acorzi ceva mai multa atentie la locurile pe unde calci. Chiar daca nu sunt poteci, trebuie sa fie si niste locuri cat de cat mai bune, mai putin accidentate si cu mai putin noroi. Care varianta alegi?
Depinde si de firea omului. Unii sunt din fire mai bataiosi si se avanta drept inainte, fie ce-o fi (vezi, de ex., Basescu). Altii prefera o viata mai linistita si evita pe cat posibil duritatile si situatiile dificile.

| valentingb a răspuns:

Bineinteles,trebuie sa fii dur/a.Altfel altii mai putin valorosi decat tine vor distruge tot ce iubesti tu.
Daca esti dur, nu trebuie sa fii rece, poti fi un om bun, echilibrat, vesel, mereu pregatit sa invinga orice obstacol.Asa e cel mai bine.

| WhatheWow a răspuns:

Viata e foarte dura, e ca otelul, insa doar cind vrei s-o traiesti; iar cind nu mai vrei, se topeste si-ti scapa printre degete. Cum ar trebui sa fim noi cu ea? Maleabili!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai..ca sa iti tii capul sus poti incerca sa-ti lipesti cu scoci ceafa de spate...winking

| JusTPauL a răspuns:

Viata e duta ia-o in g.alaughing

| Emilian601 a răspuns:

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie!

| SleeD a răspuns:

Uita-te la videoclipul acesta :)
http://www.youtube.com/watch?v=AjDU4A0HJ2c