| TheBestForYou a întrebat:

Cum sa invat sa desenez foarte frumos un chip de om?

Răspuns Câştigător
| Juliétte_4642 a răspuns:

Aici cred ca ai tot ce-ti trebuie: http://vevalentin.wordpress.com/......i-portret/

14 răspunsuri:
| andrei0andrei a răspuns:

Iti trebuie multa exersare cam 3 ani si poti fi un maestru al creionului deseneaza pe www.desenatori.ro dupa cateva desene iti va veni mai usor sa te exprimi funda:D?

| kissomanu a răspuns:

Urmeaza si tu un curs de desen si poate iti va reusi...trebuie sa ai talent, dar dorinta este mai importanta, daca o ai.atunci vei reusi. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai talent pentru asa ceva

| mihaela123A a răspuns:

Exerseaza,am 10 ani si ma descurc minat

| Scriitoarea a răspuns:

Intra pe youtube si cauta acolo chestii legate de chip. Funda?

| mgtow a răspuns:

Te uiti la acel chip si incerci sa ii faci formele la fel ca ale lui pe hartie, eu am reusit sa fac o masina cand aveam 9 ani dar m-am lasat de activitate ca mai mult imi place sa vopsesc cu spray sau pistol in cabina.

| David95_2915 a răspuns:

Spune-i unui prieten sa stea sa-l desenezi...incearca sa-i faci exact fata.de 10-20 de ori pana iti iese si dupa aia vei putea desena si in somnhappy

| Blue_2910 a răspuns:

Te inscri la niste cursuri de desen. Sau rogi un profesor de desen din scoala ta sa-ti dea niste sfaturi.

| DianaScorpio a răspuns:

Cauta niste tutoriale si exerseaza cat mai mult posibil.

Răspuns utilizator avertizat
| sabina_1556 a răspuns:

Intra pe
www.dragoart.com si acolo vei invata sa desenezi frumos orice ai dori!

| JaargOn98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista talent ci doar muncawinking