| Vernusio a întrebat:

Cum sa nu imi fie frica mare de moarte?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Traieste in prezent. Vei muri.Si? Nu poti schimba nimic asa ca ocupa-ti timpul la ceva ce ai putea schimba.

| Geanin a răspuns:

Personal nu îmi este frica de moarte, ci mai de graba de o viata fără esența, din care nu voi învață nimic, nu voi putea ajunge sa am o realizare, sau in care la ordinea zilei e doar munca lui Sisif.
Din câte se vede, o astfel de viața ma așteaptă, ca și pe mulți dintre concetățenii pe care ii văd zilnic.
Nu conteste ca viața nu este frumoasa, dar uite ca nu pentru toata lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut problema asta.
Umple-ti timpul cu ceva! Fa ceva, invata, joaca-te, plimba-te, dar fa ceva. Statul degeaba e cauza principala care duce la astfel de ganduri.

| DovleacTurbat a răspuns:

De ce ti-e frica? In primul rand e inevitabila, in al 2 lea rand vine cand nu te astepti, deci? laughing

| Victor453 a răspuns:

Nici nu stiu cum sa-ti ajut) Eu personal ni ma tem, si nu stiu sensul de a se teme de ea, oricum te va prinde cindva!

| MasterDisk a răspuns:

Ia mori și vezi cum e, dacă mori nu mai ți-e frică