| AvalohAlyn a întrebat:

Cum scap de frica de moarte? Voi cum reușiți?

Răspuns Câştigător
| ButWhole a răspuns:

Frica de moarte nu ii ceva de care poti scapa, poti sa stai linistit/a in pat si de odata te gandesti la moarte cum totul va deveni negru sau pur si simplu nimic, poti doar sa te impaci cu ideea aceasta.
Poti sa incepi a crede intr-o religie care are "viata de apoi" sau inloc sa iti irosesti timpul incercand sa nu iti mai fie frica de moarte poti incerca sa-ti traiesti viata gandindute ca vei face tot ce e posibil sa o traiesti.
Cand vine vorba de moarte nu este un raspuns corect sau gresit poti crede ca nu exista nimic sau ca vei ajunge in Rai/Iad tot ce ii important ii sa te gandesti ca sti cum este viata, cunosti senzatia cand esti inconjurat de prieteni, familie, etc.
Dar nu sti senzatia mortii, nimeni nu poate scapa de frica mortii din cauza ca moartea este necunoscuta celor vii nu iti esti frica de moarte iti este frica de necunoscut asa ca nimeni nu poate scapa de frica tot ce putem face este sa ne inpacam cu ea.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru ButWhole):

Avand in vedere ca totul este o iluzie, fa in viata ce te face fericit, nu conteaza oricum o sa murim.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu ma gandesc la asa ceva, iar la fel ar trebui sa faci si tu.

| UnderPressure a răspuns:

Inveti sa traiesti cu fricile pe care le ai daca nu poti sa uiti de ele.