| anonim_4396 a întrebat:

Cum se explica iubirea din punct de vedere chimic?

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O reactie cu doi compusi!

| CenturyChild a răspuns:

Chimic, nu stiu daca se poate explica neaparat... Este instinctul de reproducere pe care il au toate animalelele.Astfel doua corpuri se atrag si rezulta un al treilea big grin.

| covexrobu a răspuns:

Buna intrebare dar cred ca raspunsul este acela ca nu se poate explica. Si te-as intreba cum imi explici mie necesitatea hraniri corpului din punct de vedere mecanic sau fizic? imi poti raspunde ca eu nu cred ca poate cineva sa raspunda. Astea sunt intrebari fara sens care nu au raspuns logic. Ca si cum incerc sa iti explic cum zboara cartita sau rama (singura nu purtata de pasari).

| casperboyy a răspuns:

Mai multe detalii poti gasi aici
http://www.oxytocin.org/oxytoc/love-science.html
sau cauta pe net un documentar de genul asta scos de Discovery. Din pacate nu mai stiu exact cum se numeste dar era foarte interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin descoperirea destul de recenta a nervului Zero si a functiei sale de a...