| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face ca bosonii W si Z ( care mediaza forta nucleara slaba ) si Higgs ( care mediaza masa ) au masa mult mai mare decat a unui proton? si in acelasi timp nu au dimensiune sau nu ocupa spatiu fiind bosoni? Nu e un paradox?

2 răspunsuri:
| Jsehgrtaberg a răspuns:

Paradox este sa nu mai scapi de un moldovean cu 7 clase care se crede fizician.

| anonim_4396 explică (pentru Jsehgrtaberg):

Pai nu ai explicat nimic la intrebare. Stiu ca e usor sa te eschivezi de la un raspuns. happy