| RAY a întrebat:

Cum se numeste chestia aia cand cineva simte durerea altei persoane la distanta?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Nu e nimic deosebit. S-a intramplat sa te doara mana si creierul tau a facut asocierea cu operatia fetei.

Poti sa crezi ca ai o durere de mana care se intampla sa fie localizata in acelasi loc cu ea. Sau ca universul a transmis prin eter informatia aia si a) ti-a provocat o afectiune care duce la durere sau b) infrmatia propagata prin eter a ajuns la manata sub forma de semnal electric si ti-a excitat receptorii pentru durere.

Tu decizi.

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Halucinatie.

| SG1995 a răspuns:

Empatie?

| RAY explică (pentru SG1995):

Ce empatie, cand nu stiam nimic, nu am vazut nimic, ma doare mana dreapta fix de cand nepotica s-a operat la mana nu stiam asta, ciudat

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Ce ascoiere daca eu nu stiam de asta

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Asocierea ai facut-o dupa ce ai aflat.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Asta da

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Nu e nimic deosebit. S-a intramplat sa te doara mana si creierul tau a facut asocierea cu operatia fetei.

Poti sa crezi ca ai o durere de mana care se intampla sa fie localizata in acelasi loc cu ea. Sau ca universul a transmis prin eter informatia aia si a) ti-a provocat o afectiune care duce la durere sau b) infrmatia propagata prin eter a ajuns la manata sub forma de semnal electric si ti-a excitat receptorii pentru durere.

Tu decizi.

| SG1995 a răspuns:

Cinism, misantropie, paranoia, depresie, prostie, toate la un loc.

Later Edit: Era pentru altă întrebare răspunsul.

| RAY explică (pentru SG1995):

Esti sigur de ceea ce ai citit?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Cum am zis am citit gresit întrebarea.

| RAY explică (pentru SG1995):

Era culmea pentru ca si pentru tine am simtit empatie cand am auzit ca te operezi

| ibaal a răspuns:

Cred ca la "telepatie" te referi happy