| AlxMro a întrebat:

Cum se poate sa nu te gandesti la nimic?

Dar cum se poate sa te gandesti la "nimic"?

11 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Se poate; dar e numai rezultatul unei atitudini ce presupune vointa, putere si perseverenta; rezultatul e,insa,pe masura:daca iti poti opri gandurile inseamna ca viata te patrunde pana in adancul fiintei firesc,direct,fara filtrul mintii; si numai atunci putem fi senini si echilibrati pentru a-i percepe miracolul... Daca poti privi un rasarit sau un apus de soare fara ca mintea sa faca asociatii,,fara sa te gandesti la nimic, acel apus si acel rasarit va fi insasi viata; si tu te lasi patruns de farmecul ei asa cum vine, in toata puritatea clipei...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nimicul e lipsa "ceva-ului".Or, cum avem non-stop mintea ocupată cu CEVA, nu se poate să te gândeşti la nimic.

Flav,
Dacă ţi-am dat inteligent ce înseamnăbatting eyelashes?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Flav,
În mod sigur, mouse-ul nu mi-a alunecat whistling.

| Alphawolf a răspuns:

Prima nu se poate, dar la a doua raspunsul este: Cand te gandesti la Dumnezeu.

| Flav a răspuns:

Intreaba-le pe femei. Si cand imi dau stupid acum, sa nu-ti treaca prin cap c-a fost un act de gandire.

| Flav a răspuns:

@ÉrotiqueConseils - ca ti-a alunecat mouse-ul sau ca n-ai apucat sa te duci acasa, sa respecti ce-ti 'spune' avatarul.thinking

| DorelSudoru a răspuns:

Nu poti...(raspund prea scut.doresc sa nu mai imi apara eroarea asta)

| giuly a răspuns:

Cred că tu eşti cel mai în măsură să ne spui.

| Dominicc a răspuns:

"Cum se poate sa nu te gandesti la nimic? " - te gandesti mereu la ceva, creeru mereu are o viziune in fata lui despre ceva si in unele momente esti prins intr-o "transa" cum spun unii, si dacaa te intreaba cineva la ce te gandesti tu spui " la nimic" pentru ca nu era ceva precis care sa fie stabil ci mai multe imagini care se deruleaza.

"Dar cum se poate sa te gandesti la "nimic"?" - nimic = totul amestecat, nu ai idee despre sau la ce, doar esti prea bombat sau concentrat pe ceva anume ca sa ai un raspuns precis asa ca spui "nimic"

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Nicidecum big grin big grin

| DragosFku a răspuns:

Stiu la ce te referi. Am auzit undeva ca daca reusesti performanta sa nu te gandesti la nimic o ora, e ca si cum ai dormi o noapte. Ca si vorba aceea : "un om destept doarme intr-o ora cat dormi tu intr-o noapte".
Cand mintea ta nu este ocupata, creierul regenereaza celulele din organism. Asta inseamna cu adevarat odihna. Daca dormi si visezi toata noaptea, nu o sa te odihnesti deloc.