| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate vedea o aura umana? Exista vreo metoda, un program, sau e nevoie de cineva cu puteri "spirituale" neaparat?

Răspuns Câştigător
| VampiritzaAscunsa a răspuns:

Am citit intr-o carte de Ted Andrews paşii: 1. Cere-i partenerului să stea in picioare lângă un zid alb.La început este bine să foloseşti o cameră luminată discret.Stai în picioare sau aşează-te, la aproximativ 2-5, 3 metri depărtare de partenet. Trebuie să fii in stare să-ţi vezi partenerul din crestet până-n tălpi, şi in jurul lui o zonă largă alba.
2. Incepe prin a-ti directiona privirea catre fruntea partenerului.De la frunte,inconjoara cu ochii conturul corpului acestuia, in sensul acelor de ceas. Executa miscarea catse poate de rapid, de mai multe ori.In acest moment, stimulezi celulele refinei.
3.Intoarce-ti privirea spre frunte sau crestet, si consentreaza-te acestui punct timp de 15 pana la 30 secunde.
4.Transforma privirea in concentrare relaxata, cuprinzand aria din jurul corpului.Mentine aceasta privire, observand in mod pasiv ce se intampla.Aura capului si a umerilor este de obicei cea mai evidenta.Repeta daca este nevoie.

Sper ca te-am ajutat, funda?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca ar exista, s-ar vedea, dar cum poti vedea ceva ce nu exista?
Singura posibilitate de a "vedea" ceva ce nu exista este IMAGINATIA. Aici ai multe "posibilitati" in care poti folosi si un calculator pentru a "te dota" cu o aura mai mult sau mai putin evidenta.

| Musat_Stefan_1980 a răspuns (pentru danut):

Tu ai ceva retard?

| danut a răspuns (pentru Musat_Stefan_1980):

Probabil pe. tine.

| Angel0 a răspuns:

Citeste Profetiile de la Celestine.Este descrisa o metoda de observare a aurei energetice.

| DorelSudoru a răspuns:

"un program" laughing lol o vezi cu web-ul?

| Pomar a răspuns:

Unele persoana afirma ca pot vedea "aura" organsimelor vii daca privesc printr-o sticla colorata, sau daca prin acea fiinta trece o tensiune destul de mare; au existat si niste experimente dar nu au avute rezultate iesite din comunbig grin

| GyeBaek a răspuns:

Aura e ceva spiritual singura cale sa se poata vedea e ca spiritu sa fie mult mai puternic si vizibil decat trupu.

| Comoaracasei a răspuns:

Pai aura umana o pate vedea orcine cine vrea sa luicreze asupra sa insasi. In primul rand trebuie sa inveti sa meditezi si sa iti focalizezi minte (precum si atentia).
Nu e usor, iti poate lua cateva luni, ani sau poate chiar toata viata, in functie de cum perseverezi.
Spor!

| Ihatereligion a răspuns:

Nu poti. Aceasta aura spirituala, care se numeste chi (in traditia shaolin) este doar o "caldura" inauntrul corpului.

Mai multe detalii : http://www.youtube.com/watch?v=7qHL2PSpecI

| hrysty a răspuns:

Trebuie cineva cu puteri spirituale

| hrysty a răspuns:

Ai nevoie de puteri spirituale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta treptele initierii. dar vei avea mult de munca.

| ristina a răspuns:

Aura reprezintă învelişul corpului uman în plan subtil şi este compusă din mai multe straturi de energie subtilă. Aura este de fapt produsă de mişcarea continuă a chakrelor, luminozitatea şi acurateţea ei descriind starea de sănătate a corpurilor care o compun.Se crede ca acest lucru este accesibil numai mediumurilor sau oamenilor dotati cu mari capacitati psihice.