| anonim_4396 a întrebat:

Cum se rezolvă chestia asta?
"Să se determine patrulaterele de perimetru minim înscrise într-un pătrat dat."
Cică e o problemă de matematică.

10 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Nu rezolvam teme aici.

| WhatheWow a răspuns:

Daca veneai si tu cu ceva mai complicat te ajutam dar asa, imi pare rau, maruntisurile nu fac parte din portofoliul meu!

| Catharsis a răspuns (pentru WhatheWow):

Mărunţiş?! Ok, sunt depăşită. Mie mi s-a părut drăcească.

| Catharsis a răspuns:

NU e o temă. Am găsit-o într-o carte, şi mi s-a părut fără cap şi fără coadă. Mi-aş dori să găsesc pe cineva care să mă lumineze.

| StefyCrina a răspuns:

Fara teme pentru acasa! Nu ai citit regulamentul?!

| Catharsis a răspuns (pentru StefyCrina):

Fără. Am citit regulamentul (?!).

| StefyCrina a răspuns (pentru Catharsis):

Atunci aceasta problema nu este intreaga.Trebuie sa aiba un desen sau ceva.

| Catharsis a răspuns (pentru StefyCrina):

Şi mie mi s-a părut cam scurtă. Nu are un desen dat.
În fine, am reuşit să o rezolv, deşi el al naibii de complicată şi de ciudată.