| anonim_4396 a întrebat:

Cum se sparge nuca de cocos

8 răspunsuri:
| costi a răspuns:

Eu dau o metoda mai brutalabig grin dai cu ea de un mediu dur, de preferat ciment. dar sa stii ca nu e nici pe departe la fel de gustoasa pe cat s-ar parea ca e

| moonY a răspuns:

laughing ai postat bine la categoria "stiinta "si mai ales filosofie laughing
cu dintii

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Vrei un raspuns sincer? GREU

| guralivul a răspuns:

E cum zice Dozer.pacat ca pana ajung la noi sunt uscate si nu mai au mult lapte sau chiar deloc.

| Dozer a răspuns:

Nuca de cocos se sparge cel mai usor lovind in mijloc, de jur imprejur, cu partea netaioasa a unui satar.

| mioara a răspuns:

Cu toporasu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te bine ca o sa vezi niste taieturi pe la mijloc. Sint facute special ca sa poata fi desfacuta. Bagi o surubelnita si fortezi. La televizor am vazut si o smecherie la "Survivors", are trei pncte negre in partea de sus. Acolo se loveste cu taisul macetei, da nu am vazut din ce pozitie (pe nervura sau perpendicular), ca n-au aratat prea de aproape.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu surubelnita.simplu