| SmecheruCuSpate a întrebat:

Cum tii gheata carbonica?

7 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Nu poți s-o ții niciunde pentru că se evaporă.În momentul în care se deschide o cutie trebuie consumată.

| relian a răspuns:

O tii in congelator pina cand o folosesti.Atunci cand o folosesti o asezi intr-un cooler si pui in el ce vrei apa, sucuri, bere si asa mai departe.Cand te intorci acasa o pui iarasi in congelator si tot asa.Gheata carbonica vine ea ambalata intro folie ceva mai groasa de plastic.Acum la ce ai vrut sa te referi doar tu stii sigur.Nu stiu cum mai e prin Romania dar prin alte parti se practica racirea cu asa ceva.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O tii in recipiente speciale.

| SmecheruCuSpate explică (pentru Danut_Popa_1961):

Si de unde iei recipient speciale?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tasteaza pe google,, gheata carbonica,, si gasesti tot ce vrei sa stii despre asta.

| Curiosity a răspuns:

Cu grija!