| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vă explicați succesul Mc Donald's?

2 răspunsuri:
| Anjaa a răspuns:

Succesul?
Mc Donald's se adreseaza unui anumit tip de public, in general tineri sau persoane cu un venit scazut. Mancarea e de o calitate inferioara, tot amalgamul ala de carne tocata este scufundat intr-o baie de ulei extrem de toxica si daca mai adaugam si o portie de cartofi congelati ce par a fi facuti dintr-o pastă avem o bomba calorica cu potential cangerigen dar cu un gust destul de bun. Totusi principalul "avantaj" este ca nu ai de ce sa platesti mai mult de 30 de lei pentru o masa, ceea ce inseamna exact cat isi poate permite o persoana cu un venit mic.

Un alt factor care aduce succesul este amplasarea strategica, restaurantele lor sunt peste tot, sa nu mai zic de indicatoare, si afise prin statiile de autobuz. Stau bine la capitolul promovare. Imaginea vinde produsul pana la urma.

Nu in ultimul rand este vorba despre nivelul de inteligenta si selectivitate a clientului. Intr-o tara ca a noastra Mc Donald's si-a gasit prada sigură.

| Adriann007 a răspuns:

Si-au explicat altii cu date concrete.
https://www.franchisedirect.com/......ds/8/1111/