| Dorotheea21 a întrebat:

Curiozitate:
http://ptable.com/
La 5727 Celsius raman 22 de elemente cu stare de agregare necunoscuta, chiar daca multe dintre ele am vazut ca sunt sintetice.
De ce 'unknown'?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Toate cele la care te referi sunt sintetice si nu mai exista fizic.
Ca sa iti dau un exemplu, in 2004 au bombardat Americium 243 cu ioni de Calciu 48 pentru a produce 4 atomi de Mc 115, care in aproximativ 100 de milisecunde s-au transformat prin emiterea de particule alfa in Nihonium Nh.
Cu totul, au fost observati de-a lungul timpului aproximativ 100 de atomi de Mc si proprietatile lor arata asa, cand cel mai stabil izotop, Mc 289 "dureaza" vreo 200 de milisecunde:
State at 273 K Unknown
Melting Point Unknown
Boiling Point Unknown
Electronegativity Unknown
Electron Affinity Unknown
Valence Unknown
Ionization Unknown
Radius Unknown
Hardness Unknown...etc,etc,etc, - unknown
Ceea ce, misto. big grin

In alta ordine de idei, ce au cu tine aia doi?
Trebuie sa te bagi in seama cu botul ala de rata, pe care si super tolerantul TPU a declarat-o proasta, oficial?
Pe bune, e de ras...

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Multumesc. happy
Credeam ca toate elementele sunt cuminti, cu toate cifrele lor.
Nu stiam ca pe acelea doar le'au descoperit si s'au certat cum sa le numeasca, fara sa le poata studia.

Stai linistit, 'Arsenal' nu este atat de rau cat vrea sa para. happy I'am transmis sa nu imi mai scrie si asta va face, o luna, doua, cat il va tine.
'Botul de rata' laughing Caste se va trata cu block intr'o zi, doua, cat o sa o mai las sa se tina dupa mine ca un catel.
Acum stiu de la ce a inceput cu mizeriile. A ars'o ce am pus la intrebarea despre forum cand ai venit tu cu G.Q.C. si de atunci, numai de cate ori pun poze, se detoneaza.
Pana la momentul acela, nici nu stiam ca exista.

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Atat de nebuna sa fie?
Pune o intrebare la Sanatate pentru ea, pare ca are nevoie de ajutor...si vezi ca mi-au scris doi utilizatori, in legatura cu ce ai vrut tu cu T.C.
Ai de gand sa il mai pedepsesti mult?
Incepe sa imi para rau ca te-am ascultat...

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Mi'a aparut raspunsul, dar nu vad notificarea. laughing
Tine'l blocat! Sunt foarte ocupata. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Tu nu esti proasta care s-a facut de rahat pentru ca a crezut ca drimmero s-a dat la ea doar pentru ca ia scris un buna ce faci in privat si apoi a dat gelozia in ea cand a vazut ca vorbeste cu alta tipa la o intrebare? laughing)))))))))) In ce hal poti sa fii leșin
Macar la darkmagic, o fosila cu probleme erectile, sa ai si tu parte de atentie rolling on the floor puisor laughing)))))))

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

Doamne, distrusa mai esti!
In nebunia ta esti totusi constienta ca nu iti mai raspunde NIMENI la comentarii, si ai ales sa te tii dupa mine ca un caine batut.
Asta se termina azi.
Mars! happy

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Poate ca nu ar trebui sa iti spun, dar parasuta a dat din ea un pic de adevar.
In timp ce presta, ii citeam "intrebarile" si...s-a intamplat! big grin

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Esti nebun! rolling on the floor
Am blocat'o, las'o.

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Ce retardata absoluta!
Asta nu doarme noaptea, de disperare ca esti tu frumoasa. laughing
Mi-a dat si "nefolositor", o sa am toata saptamana stricata pentru treaba asta. laughing
Trebuia sa o mai calci pe cap, sa vedem pana unde merge cu nebunia.

12 răspunsuri:
| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Ei hai! :) Ca tot a raspuns cineva.
https://www.youtube.com/watch?v=pHZm52nvBB4

| Dragosdoar a răspuns (pentru Dorotheea21):

Tu esti a doua happy
Caste e prima

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Multumesc! laughing
In lumea ei, unde irelevant inseamna genial, vreau sa fiu ultima.