| anonim_4396 a întrebat:

Daca Adam si Eva nu ar fi mancat din pomu ala, acum era mai bine sau mai rau?

Răspuns Câştigător
| DorelSudoru a răspuns:

Era mai rau pentru ca n-am fi fost oameni ci niste roboti...auzi huh un mar.

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Era mai bine pentru femei, fiind cu goliciunea la vedere femeile si-ar fi ales scula potrivita cu precizie.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca arde casa noastra, unde fac vrabiile cuib?
Daca baba ar avea motor, s-ar chema autobaba.
Etc.

| wales a răspuns:

Cum e mai bine; să asculți sau să nu asculți?

| Angel0 a răspuns:

Sarpele,Adam si Eva simbolizeaza cu totul altceva decat ceea ce cred majoritatea credinciosilor.

| Angel0 a răspuns:

@CristinaCorporatrista
Dumnezeu a dat sanse egale de a castiga "imparatia cerurilor" si babelor bigote cat si celor care se lauda cu masterate.
Totul este simplu si la indemana oricui.Aceasta este cheia.Simplitatea.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Acum nu ar fi avut cine sa intrebe...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bine ca n-au mancat prune, dupa care sa bea apa limpede de izvor big grin

| Kosuchin a răspuns:

@larix ce annume simbolizeaza?

| MadnessCaffe a răspuns:

Eu ma intreb... de ce are Dumnezeu un pom in rai daca el nu are nevoie de mancare?

| Laura a răspuns:

Adam și Eva chiar nu au mâncat din pomul ăla.

| Ahaaaa a răspuns:

Chiar crezi in Adam si Eva...sa fim seriosi. e doar un mit, o legenda care a fost conceputa pentru a da raspunsuri false unor oameni cu gandirea mai prejos de a celor de acum la intrebarea: De unde venim noi, oamenii?

| radumuntean a răspuns:

Adam si Eva e o legenda. Get real.

| ImHereForYou a răspuns:

Ar fi fost mai bine pentru ca deoarece fiindca nu ar mai exista infern...nici pacat...sh totul ar fi fost mult mai binewinking
FUNDA?

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Era mai bine laughing pentru ca am fi trait in rai fara sa stim niciodata ca suntem goi laughing

| Bogdan_2206 a răspuns:

Satana stapanul universului .