| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am iubit până acum 4 fete și toate m-au refuzat, există o probabilitate de 4/4 ca și a cincea să mă refuze dacă nu schimb ceva la mine. Este ceva greșit în acest raționament, luând în considerare faptul că fetele pe care le-am iubit și următoarele se încadrează într-un anumit tipar de personalitate?

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mai dă cu nişte parfum pe sub braţ...

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Am făcut asta, de curat sunt curat.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru sabin89):

Ce rea a fost asta! happy
Si ce a ajuns rubrica aceasta.
Intram cu drag in trecut, si acum s-a ajuns la dragoste, depresii, cum scoti aburi pe gura si cugetarile lui Bendeac!
Doamne Fereste.

| sabin89 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Fff...oftez şi eu, în tăcere.

| AdelinaC a răspuns:

Interactioneaza cu fete diferite pentru ca daca ele sunt la fel si tu nu te schimbi, vei mai avea refuzuri. Intreaba eventual ce le face sa te refuze si asa afli ce anume nu e ok la tine

| anonim_4396 explică (pentru AdelinaC):

Deja știu care sunt problemele, trebuie doar să lucrez la ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca le-ai placut, simpatizat, fiindca de iubit nici nu poate fii vorba, deoarece au fost iubite imaginare, nu iubie reale care au fost cu tine, in viata reala.

| Frank51 a răspuns:

Mai ai până la 2 miliarde.

| CodrutElian1990 a răspuns:

@Jassmina iar' este pe langa subiect. Ea inca nu a aflat ca iubirea poate fi si univoca, nu numai biunivoca. Mai exista iubirea platonica fata de o persoana, neimpartasita. Dar misandrele nu stiu ce-s alea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După acest raționament trebuia să te oprești din prima (0/1), deoarece deja aveai 100% rată de eșec. Prin urmare raționamentul ăsta este prostesc din motive logice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am editat întrebarea, probabilitatea era de 4/4, nu 0/4.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te vor refuza toate. Vezi, poate poți da vina pe sistem...