| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi mori chiar in momentul ăsta, dar ai dreptul să mai asculți o melodie, una singură. Ce melodie ai asculta?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O melodie vesela care sa-mi bucure sufletul si sa-l faca sa tresara!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ar fi să mor dată.

| T0T a răspuns:

Poate, melodia pe care am pus-o la profil. Poate m-ar face să mă ridic ca un zeu. La asta tind. Vreau să am puterea pe care nimeni nu o poate contempla în condiția sa umană. Vreau să mă ridic la rang de divinitate, vreau tot! Voi obține asta într-o bună zi.

| relian a răspuns:

"Dacă ar fi mori chiar in momentul ăsta" te citai, cei cu fraza asta? Asa se exprima acum romanii mai nou? La ce scoala ai fost, ori esti tot ala din RM?
Naspa de tot. Banui ca tu ai asculta Florin Salam, garantat laughing

| Frank51 a răspuns:

Andrea Bocelli Celine Dion - Prayer

| gemeni6226 a răspuns:

Liam Titcomb - Landslide

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns:

The Doors -Riders on The Storm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand treci la modul subconstient si esti pe calea despre care tu spui; vei vorbi un monolog cat timp functiile creerului vor functiuna; iar constientizand ca visul nu e tocmai vis, crede-ma ca melodia o vei schimba cu orice amintire frumoasa din timpul in care inocenta era mai puternica decat moartea; cand era mai departe si infinitul era o incertitudine. Dar nu-ti face griji, ca visul provoaca o placere imensa, si regretul devine un egou ce tot universul v-a asculta si simtii sosirea ta; sosirea inexistentei intr-.un mediu sinistru aparent.Si te vei duce cu multe semne de intrebare in spatiul ce formeaza o forma sufleteasca, pura angelica dar simtita decat de tine. In functie de cum stii a te comporta cu sufletele, ce-ti vorbesc din amintiri si crezi ca traiesti vei constientiza ca esti imobilizat; momente traite deja vor da impresia ca esti acolo dar scurte amintiri ce vor striga ca egou decat in circuitele creerului tau pana vei dormii din nou. Iar cei din jurul tau vor fii autistii ce te mai percep dar nu te mai simt prezent, pana vei accepta ca esti un spirit ce observa organisme vii prin imaginatie doar, si celelalte suflete bune ori rele vor fii decat in relaxul in care spiritul calatoreste in viata ta trecuta, si poate ramane acolo; de aceea exista posibilitatea sa mori prin ochii unora cred eu; dar ce e bine si rau e provocat si de partea observatoare, sa stii, iar alergia spirituala ce simti imprejur va fi amintirea care va zbura cu tot sufletul in trecutul tau si vei trai in continuare dar alte clipe pe care nu le-ai trait, pentru ca sufletul percepe trecut si acolo pleaca intotdeauna. Stai linistit; problemele majore vor fii ca o frunza ce decat era in capul tau; si daca e moarte cerebrala mai bine, ca vii fericit cu noi ba baiatule!

| SelenaTpu a răspuns:

Peter Gabriel - Mercy street

| theMUFASA a răspuns:

Cemeteries - Sodus