| doar.eu a întrebat:

Daca ar trebui sa oferi un singur sfat unui copil despre viata, care ar fi acela?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sfatul dat in"Pursuit of happyness":Niciodata sa nu lasi pe cineva sa-ti spuna ca nu esti in stare sa faci ceva. Daca ai un vis, trebuie sa'l indeplinesti

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Oricate ar infrunta in viata sa nu uite sa aiba pe mama vitrega iubirea si pe tata vitreg adevarul. Si ori de cate ori parintii lui naturali nu pot sa ii fie alaturi sa fuga in bratele acestor parinti vitregi.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Viaţa poate fi foarte bine asemănată unui război, de aici decurge sfatul: Luptă, ajută-ţi camarazii şi separă-i de inamici, dar să nu uiţi niciodată pentru ce lupţi.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa incerce intotdeauna, doar prin metode morale, sa fie cel mai bun.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sfatul meu ar fi de natura sexuala, pentru ca daca... faci. bine totul, numai bine gasesti, plus ca oamenii se domnica prin frica, nu prin respect. Deci. FA. TOTUL cum trebuie si o sa ai de toate.

Cand vine vorba de a fi. asta e cu totul alta poveste si i-as spune doar: experimenteaza si vei afla cine esti!

| anad a răspuns:

Sa invete! Sa invete carte, sa invete din exemple bune sau rele, sa invete din greselile lui si ale altora pentru ca invatatura este cea mai buna avutie, este ca aurul :are pret oriunde!

| fabiola a răspuns:

Sa faca in viata tot ceea ce isi doreste, dar intotdeauna sa isi asume toate responsabilitatile!
Sincer, o intrebare de nota 10 pe care chiar ti-am dat-o din tot sufletul!

Răspuns utilizator avertizat
| Chocolate a răspuns:

Viata este o gluma! Doar ca nu e amuzanta...

| Seline a răspuns:

Sa treaca peste toate problemele cu capul sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu uite sa fie OM! De aici decurg toate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu, să îi dau unui copil un sfat despre viaţă, probabil mi-ar fi greu, dacă nici eu nu ştiu ce e cu adevărat viaţa.
Probabil ar suna cam aşa, indifernt cât de grea este viaţa, indiferent cât de multe suişuri ar avea mereu apare soarele, şi merită trăită până la ultimul firicel de viaţă, până în ultima clipă să se vbucure că trăieşte, ce-i drept un sfat cam lung, dar nu lungimea contează ci intensitatea cu care e spus.
Mult succes şi zi de zi să ai o zi frumoasă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune; indrazneste.infrunta lumea, viata tine cu cei curajosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul vietii este fericirea! asa ca orice ar face, trebuie sa atinga acest tel

| sweety_1169 a răspuns:

Sa traiasca din plin fiecare clipa pentru ca viata e scurta!

| selecta a răspuns:

Pentru a-ti realiza visele trebuie sa te trezesti la realitate...caci facand asta intrii in cea mai mare aventura a vietii...CUNOASTEREA DE SINE.

| Roxana_2865 a răspuns:

Tata ma sfatuieste de mica :"Cand un om iti spune un lucru crede'l pe jumatate si din acea jumatate doar un sfert si chiar din sfertul acela sa verifici daca este adevarat" happy