| yungandreigawd a întrebat:

Daca brusc puteti calatori in timp, care este primul lucru pe care il faceti?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

As lua aurul de la rusi pe care" l-au furat" de la noi si l-as aduce inapoi cu mine, l-as topi si l-as vinde la grame iti dai seama cati bani as face apoi din vreo 93 de tone de aur. Rusi=porci nesimtiti!
https://www.descopera.ro/......de-momente

| Meme10Meme a răspuns (pentru Simpatic):

Și americanii sunt îngerași.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu putem, așa că nu are sens întrebarea.

| Mădă0611 a răspuns:

I-as impiedica pe ai mei sa se cunoasca. laughing) Viata e fara sens.

| Frank51 a răspuns:

De ce aș face asta, nu am ce să văd în România nici în trecut nici în viitor. Propui o ipoteză de altfel imposibilă pe care o limitezi spațial laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Nu as da bani pe unele lucruri in schimb pe altele da.Nu am stiut in trecut sa-mi administrez corect banii.

| Werrich a răspuns:

L-as salva pe Maresalul Ion Antonescu de tradarea lui Mihai I.

| Apokales a răspuns:

M-as intoarce in timp si as rastigni p*** mea in locul lui Iisus, ca atunci cand lumea se duce la biserica si pupa icoana sa se gandeasca la... ma rog, va imaginati voi de acolo.

| wildthing a răspuns:

As vorbi cu tata si l-as ruga frumos sa foloseasca prezervativul cu 9 luni inainte de a ma naste eu.

| DonEduardo a răspuns:

Simplu, nu as face-o. Calatoria in timp e periculoasa.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

L-aș lua pe Iorga cu mine să-mi facă temele la istorie. laughing Glumesc!
Dacă aș putea călători în timp dar fără ca cei din perioada respectivă să mă poate vedea, auzi, mirosi sau atinge ar fi perfect, întrucât multe mistere ale istoriei ar putea fi elucidate astfel. Acum nu-mi vine nimic în minte, dacă îmi amintesc ceva te anunț.
În schimb, dacă cei din trecut m-ar putea vedea, auzi, mirosi etc atunci n-aș călători în timp deloc. Simpla mea prezență ar putea schimba radical cursul istoriei. Există așa-numita "Teorie a haosului" care zice că ceva minor (cum ar fi "un fluture care dă mai tare din aripi în Brazilia") poate avea consecințe enorme (cum ar fi "o tornadă în Texas"). Este o teorie care chiar are aplicabilitate practică, am simțit-o pe pielea mea și nu-i de joacă cu ea.

| Meme10Meme a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Eu as merge sa vad care e faza cu Iisus. Totuși Iorga a spus multe aberații dar nu i neg cunoștințele istorice. Eu m as întâlni mai de graba cu Densușianu ori cu Hasdeu

| AndreeaWTS a răspuns:

Cred că aș vizita momentele istorice importante ale omenirii.
Mi-ar plăcea să le văd "live".

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Nu as mai face ce am facut...

| CRISTINAMIA a răspuns:

M-aș bucura din nou de copilărie! ❤️

| HatsuneMiku01 a răspuns:

As calatori in timp