| lplostonyou a întrebat:

Daca e adevarat ca specia umana e creata de Dumnezeu, atunci extraterestrii de cine sunt creati?

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Ce spui tu nu e ceva concret.Nimeni n-a reusit inca sa demonstreze ca extraterestrii exista si nici D-zeu.Nu spun ca nu cred in El.Doar ca prefer sa cred in ceea ce vad si poate fi demonstrat.Pentru moment prefer sa-i cred pe oamenii de stiinta pentru ca ei au reusit intr-o oarecare masura sa demonstreze ca ne tragem din alte parti. Daca ar fi sa punem cele 2 teorii (Biblia si cercetarile oamenilor de stiinta) atunci s-ar bate cap in ca***ca vre-odata se va demonstra ca extraterestrii exista, crestinismul v-a avea mult de suferit deoarece multa lume se v-a intreba de unde au aparut, cine i-a creeat etc.Am presimtirea ca nu v-a mai dura mult.

18 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta e perceptia umana...

| wales a răspuns:

" atunci extratereștrii de cine sunt creați?"

O spui cu atâta convingere de parcă te vezi cu ei zilnic pe stradă. Fenomenul SF a apus de mult, mai sunt foarte puțini oameni care încearcă să dezvolte o teorie despre existența extratereștrilor, majoritatea oamenilor limitându-se doar la simpla literatură în domeniu.

| zdrangoi a răspuns:

De oameni!
sau de Satana?

| NoKidding a răspuns:

Cum sa nu existe extraterestrii fratilor...
doar in galaxia noastra sunt sute de miliarde de stele...
dar ca galaxia noastra sunt alte sute de miliarde...cu un soare ca al nostru, cu planete care orbiteaza in jurul lui, si voi va indoiti de existenta lor? aiurea...

| KenJi a răspuns:

BrokenInside nu se stie daca extraterestrii chiar exista, uite iti recomand sa te uiti pe Discovery Scifi sa vezi o emisiune numita Inside Worm Hole sau ceva in genul cu Worm Hole e prezentata de un negru, si el zice ca omenirea studiaza sunetele si frecventele radio din spatiu de mai bine de 50 de ani, si au primit doar 2 sunete foarte ciudate in astia 0 de ani, dar s-a dovedit ca unul dintre sunete era provocat de una din antenele lor. Universul e foarte mare, si daca am merge pe ce ai spus tu, luand-o logic Dumnezeu a creat totul, nu? Atunci de ce sa nu fi creat tot Dumnezeu si extraterestrii? happy

| fuckThisLife a răspuns:

Pai cica tot de dumnezeuwinking

| Ofiintă a răspuns:

Daca exista asa ceva

| unknow a răspuns:

In primul rand ti-ai scris numele gresit!, in al doilea rand ai unplut categoria asta de intrebari stupide si lipsite de sens,.in al treilea rand M`AI PLICTISIT``, ...si nu in ultimul rand: MAI DU`TE DRACU`winking

si ca sa iti raspund si la intrebare... : MA`ta!

| KimY a răspuns:

Tot de El

| Fantomita a răspuns:

Pana acum nu sa demonstrat stintiific ca extraterestrii exista.Sunt 2 teorii cea creationista (prin care se spune ca oamenii au fost creati de D-zeu )si cea evolutionista(prin care se spune ca au evoluat din maimute)
Desi eu cred in teoria creationista deoarece totul (universul) a fost creat de Dumnezeu.Si Dumnezeu a creat primii oameni Adam si Eva.Cat la intrebarea ta cine a creat extraterestrii? Nu exista nici o dovada stiintifica ca ei sa existe. Poate ca ai mai vazut pe la TV OZN dar nu e nici o dovada ca acela era cu adevarat un ozn.
Sper ca te-am ajutat

| blackwidow a răspuns:

De ce trebuie sa-l numesti Dumnezeu? Pentru ca te defineste ca om crestin? Daca erai de alta religie, il numeai altfel, nu? Imagineaza-ti ca-L cheama... Domnul Q, sau Cineva, nu conteaza. Extraterestrii probabil au un Domn Q al lor sau probabil tot Domnul Q al nostru i-a creat si pe ei. Universul a fost creat de o explozie, fiintele de Domnul Q. Ok? Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu i-a creat pe oameni si oamenii "i-au creat" pe extraterstri.Bafta

| MademoiselleV a răspuns:

Ai văzut tu vreun extraterestru? Încă nu s-a dovedit existenţa lor, cel puţin aşa ştiu eu. O zi bună!

| Horia_8139 a răspuns:

Eu nu cred in teoria creationista.eu consider ca teoria evolutionista a lui charles darwin este cea corecta.se presupune ca unii meteoriti, asteroizi etc. purtau pe ele forme de viata(bacterii) si aterizand pe alte planete cu un camp magnetic destul de puternic pentru a favoriza dezvoltarea acelor bacterii s-au format extraterestrii.

| NowRelax a răspuns:

Tot aces pamant tot acest univers este creat de Dumnezeu adica orice e in acest univers este creatia lui Dumnezeu

| CoraliaCory99 a răspuns:

S-ar spune ca D-zeu insusi impreuna cu alti zei ar fi extraterestri(comform teorie astronautilor amtici)si ca noi am doar un experiment de-al lor. Dar de sigur nimic nu e clar.

| Schizofrenicul a răspuns:

Bine spus, DACA. Dar nu e adevarat, asa ca presupun ca extraterestrii au evoluat si ei, la fel ca noi, din micro-organisme (care, oameni buni, puteau sa apara in vulcanul ala fara vreo interventie divina).

| TheGuardianAngel a răspuns:

Nu s-a demonstrat pana acum ca exista extraterestrii.