| DacicusRex a întrebat:

Dacă este rau sa ai coșuri(si aici ma refer in special la persoanele care au multe coșuri din neam in neam-ereditar-) atunci de ce nu au dispărut de-alungul timpului?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Te referi, adica, de ce n-au disparut ele de-a lungul a miliarde de ani? Pai natura era si ea ocupata cu alte lucruri mai urgente, cum sa treaca de la faza de peste la broasca, de la broasca la sarpe, apoi la pasari... stii tu. Acum ca a ajuns la punctul maxim, la faza de om adica, sunt sanse sa se ocupe in viitor si de chestii mai marunte. Deocamdata se odihneste putin, face si ea o pauza. Ai rabdare, toate la timpul lor.

| Bondarel99 a răspuns:

In general acneea e asociata cu tenul gras. Nu toată lumea are același tip de ten și nu cred ca e ereditar, nu sunt studii care sa demonstreze asta. Sigur ca acneea poarte apărea și din cauza unor probleme de sănătate, a alimentatiei. Cine are tenul gras îl are toată viața, eu acum foarte rar mai am câte un cos pentru ca am grija de tenul meu, dar dacă nu mai fac asta ma umplu de coșuri pe toată fata. Asta cu tenul gras este intr-adevăr ereditar pentru ca toată familia din partea tatălui are. Este normal in perioada adolescentei sa ai problema asta o perioada și se rezolva, dar nu funcționează la toți acelasi tratament.

| LumiBo a răspuns:

Tocmai pentru ca lumea nu le considera suficient de importante cat sa se trateze.

| Corneanu_Iulian_1959 a răspuns:

Întreabă dermatologul. Dacă fumezi, lasă-te, dacă nu fumezi, nu te apuca de fumat, niciodată.

| DacicusRex explică (pentru Corneanu_Iulian_1959):

Vreau sa spun faptul că până acum NICIUNUL DINTRE voi NU MI-A RĂSPUNS LA INTREBARE!