| adrian_6103 a întrebat:

Daca exista paradisul ce ar trebui sa facem ca sa ajungem an el
Santem oameni si speram la ce este mai bun nu
La viata vesnica 1...

6 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Everything is for good. Tot acolo ajungi, problema este cand.

| karellen a răspuns:

Sectiunea asta ar trebui sa se numeasca „Intrebari mai mult sau mai putin inteligente despre religie". stiinta si filosofia n-au ce cauta aici

| AndutzaAndu a răspuns:

Trebuie să respecţi cele 10 porunci, să-ţi ajuţi aproapele, să-l iubeşti ca pe tine însuţi, dar nimic să nu fie mai presus decât Dumnezeu în viaţa ta.happy

| hippiemuslim a răspuns:

Depinde, spune-mi ce religie ai si eu iti spun ce trebuie sa faci ca sa ajungi in paradis. Spre exemplu la majoritatea crestinilor trebuie sa-ti asculti pastorul/preotul, sa arzi eretici pe rug si sa spui ca pamantul e plat. La musulmani trebuie sa te detonezi in piete mari si sa spui ca in Coran se afla raspunsurile la orice intrebare.

| DiDi a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu: Sa-i fii credincios lui Dumnezeu si cel mai important amanunt, sa fii OM!happy

| dianna_2063 a răspuns:

Citeste Biblia