| George_Bulboaca_1993 a întrebat:

Daca fiica Anei este mama fiicei mele, atunci eu ce sunt pentru Ana?

Răspuns Câştigător
| alexandrumarius11 a răspuns:

Ginere.Deoarece fiica Anei (nevasta) este mama fiicei mele deci eu sunt pentru soacra (Ana) GINERE deoarece fiica ei pentru a fii mama fiicei mele este logic, nevasta.Deci pentru Ana sunt Ginere deoarece fiica ei este nevasta mea si mama fiicei mele.

| George_Bulboaca_1993 explică (pentru alexandrumarius11):

Da e corect bravo.

| alexandrumarius11 a răspuns (pentru George_Bulboaca_1993):

Multumesc! Cu mare placere!winking

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandrumarius11):

Corect! Bravo!

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mama fiicei tale este soția ta deci fiica Anei este soția ta deci Ana e soacra ta. Deci tu ești ginere față de ea.

| Iwannabesmart a răspuns:

Tata.

| George_Bulboaca_1993 explică (pentru Iwannabesmart):

Nu nu e bun. Mai incearca.

| Iwannabesmart a răspuns (pentru Iwannabesmart):

Cumva ai editat intrebarea?

| 8mmppp a răspuns:

Ginere?

| Iacobut_Roxana_Elena_1992 a răspuns:

Eu sunt fata Anei deoarece mama fiicei mele pot fi doar eu

| Panican_Rodica_1955 a răspuns:

Ginere

| Zanfir_Iulian_1988 a răspuns:

Fiica Anei