| anonim_4396 a întrebat:

Daca filtram totul prin gandirea critica aflam adevarul absolut?

Răspuns Câştigător
| chuckmanson a răspuns:

Nimeni nu poate știi adevărul absolut. De fapt nici nu există "adevărul absolut" Orice lucru pe care noi îl știm este supus erorii și niciodată nu putem fii siguri 100% de ceea ce știm. Gândirea critică ne ajută să limităm erorile, dar nu să aflăm adevărul absolut.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam asa cica :/

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum filtrezi tu o anumita afirmatie?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai inca incerc. Incerc sa nu ma leg de lucrurile abstracte. Sau mai bine zis, ceea ce se vede, pentru ca daca ne lasam influentati de frumos/urat si de alte conceptii care difera de la perspana la persoana, vedem lucrurile dupa parerea noastra, nu cum sunt ele in realitate.