| anonim_4396 a întrebat:

Daca Hitler l-ar fi invins pe Stalin, nazistii si aliatii lor ar fi castigat Al Doilea Razboi Mondial?

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Războiul s-ar fi încheiat prin semnarea unui acord de pace de către toate părţile beligerante. Un caz aparte este Japonia care nu a semnat nici până astăzi acordul de pace cu Rusia. Problema principală sunt disputele teritoriale asupra insulelor Kurile.

| shadovv a răspuns:

Hitler si a indeplinit scopul.

| Andrei7520152 a răspuns:

Probabil...americanii inventase bomba nucleara in 1944. Dar si nemtii erau foarte aproape de a produce o bomba in 1945. cine stie, poate daca rusii pierdeau forntul de est, nemtii ar fi avut destul timp pentru a produce bomba si se ajungea la un mini razboi nuclear intre Germania si sua

| Archdaemon a răspuns:

Germania a facut aceeasi greseala in Al Doilea Razboi Mondial si pentru asta a fost facuta ruina, stearsa
Acum e n nr.1 putere economica in Europa...

| oanecorleone a răspuns:

Da.Si daca nu ar fi fost tradat.

| cotcodac4 a răspuns:

Nu pentru ca americanii au facut bomba nucleara si la aia nu ai cum sa te opui ca te face praf si te aduni cu farasul.nu sunt pro america

| abcde12345 a răspuns:

90% Da

| LostSoul2012 a răspuns:

Conteaza si cum ar fi interpretat hitler victoria, cum ar fi gandit dupa, nu se poate stii