| Kosuchin a întrebat:

Daca homosexualitatea este o alegere, [dupa cum se spune], rezulta ca animalele homosexuale au ales acest stil de viata?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...dar tu ai vazut vreodata animale homosexuale?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Homosexualitatea nu este o alegere, ci se nasc asa!

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Homosexualitate nu este o alegere, să trăieşti în funcţie de plăcerile tale şi de ceea ce-ţi doreşti este o alegere. Să-ţi negi sau să-ţi accepţi orientare este o alegere pe care tu singur o poţi face şi numai tu trebuie să accepţi răutăţiile şi pe toţi homofobii.
Lumea spune că este uşor să accepţi pur şi simplu ceea ce eşti, dar se înşeală amarnic.tongue
Şi nu, nu rezultă că animalele homosexuale au ales acest stil de viaţă.ele trăiesc din instinct, deci pentru ele este mult mai uşor să se adapteze şi să urmeze ceea ce sunt, sau ceea ce le disctează instinctul.
Cum a spus şi @narcis2007, au loc nişte dereglări hormonale în timp ce persoana respectivă se afla în burta mamei.iar oamenii de ştiinţă au făcut un studiu cum că dacă o familie face 7 copii, ultimul are şanse sigure să devină homosexual.
Totuşi, nu-ţi poţi schimba orientare, o poţi doar nega, iar miile de instituţii care spun că este posibil se înşeală amarnic.chiar şi după multe exerciţii sau teste, ei rămân la fel, pentru că face parte din natura lor, la fel cu face parte din natura noastră să ne placă persoanele de sex opus.happy
Mă rog, este tot o chestie de etică. toată ura aceasta pentru homosexuali.şi chestii.

| Kosuchin explică:

@Apache, uhm. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_displaying_homosexual_behavior
@Cristi_din_Bucuresti de ce raspunzi cu alta intrebare?

| Kosuchin explică:

Intrebarea mea este retorica de fapt.Sigur ca animalele nu au cum "sa aleaga" sa fie gay.Doar sa vad parerile celorlalti
PS:n-am dat stupid nimanui de aici.n-aveti decat sa verificati.

| Kosuchin explică:

Sa va conving ca homosexualitatea nu e o alegere? Cred ca e nevoie de mai mult de o afirmatie ca sa fac asta laughing.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu e tocmai o alegere...in timp ce respectivul a fost inca in burta mamei au avut loc niste dereglari hormonale... poate se corecteaza acest lucru dar ei asa au fost nascuti

| BRG a răspuns:

Ce tu ești?

| MarianaS a răspuns:

@ Apache, exista animale la care este prezenta homosexualitatea! Look into it. Si mi se pare prostie sa se spuna ca e o boala si, pe langa asta, sa se mai si inventeze un 'tratament' pentru ea. Totul incepe de la principalul hormon masculin, testosteronul (care la femei nu este seretat). Daca testosteronul nu este secretat in cele trei luni de dezvoltare embrionara, sau mai devreme sau mai tarziu, celulele nervoase vor dezvolta alte legaturi, justificand deci comportamentul mai feminin. Sau, (in inercarea de a demonstra caracterul genetic) problema mai poate fi si la o gena care se gaseste in cromozomul sexual X.
Explicatii stiintifice si relevante sunt.Chiar si asa, nu pot nega complet nici varianta privind alegerea stilului de viata, avand in vedere ca sunt si oameni care VOR sa fie homosexuali (mai exact, gay wannabes). Insa, in cazul acesta, cred ca este doar o alegere de moment sau simplul fapt ca uneori putem avem inclinatii de genu...

| adriana996 a răspuns:

Daca homosexualitatea ar fi o alegere nu ar mai prea fi homosexuali, iar in cazul animalelor.ele nu au rationament, exista doar cateva exceptii dar majoritatea nu aleg, este ceva ce tine de organele genitale.nu de alegere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mai sodomitule care esti, te-ai nascut homosexual deoarece caind erai in burtica la mamica ta hormonii ei actiona asupra creierului tau, iar pentru animale citeste despre specia de cimpanzei bonobo, si mai da stupide lui doamna cu coarne ca-mi place cum se nervozeaza laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

adica tu ai vrut sa ne convingi ceva si noi n-am inteles, asa e bre?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai omule, eu cind am scris ce am scris am gresit ceva, daca corpul gravidei produce prea multi hormoni unii dintre acestia jigneste creierul fatului, si asa de tari in gura sunt hormonii astia caci fatul ramane cu doleante de madama