| Denis2003khhshaa a întrebat:

Daca in 4.43 minute parcurg 1200 metri, cat dureaza sa parcurg 1000m

7 răspunsuri:
| jocker007 a răspuns:

Regula de 3 simpla frate nici atât nu stii:4. 43x1200 /1000=si cât îți dă e raspunsul

| Denis2003khhshaa explică (pentru jocker007):

Frate...eu știam...dar mă certăm cu un prieten. Ms

| NGheorghe a răspuns (pentru jocker007):

Regula se aplica dacă ar viteza constanta...cazuri ideale.

| Denis2003khhshaa explică (pentru NGheorghe):

Nu le prea am cu fizica... dar viteza este constanta. Daca rezolvi problema.dau funda.

| NGheorghe a răspuns (pentru Denis2003khhshaa):

"Regula de 3 simpla frate nici atât nu stii:4. 43x1000 /1200=si cât îți dă e raspunsul"

...matematic vorbind, eu nu am copiat de la nimeni.

| Sitoiu_Denis_1988 a răspuns (pentru NGheorghe):

Bine frate. Ai dreptate. Dar eu nu fac un km in 35, 83. Mai încearcă smug

| NGheorghe a răspuns (pentru Sitoiu_Denis_1988):

235,83secunde, iar asta înseamnă 3min 55 sec 8 zecimi si 3sutimi.
Erai pe aproape. Dacă trebuie doar sa alergi atunci termini in 4 min, dacă pe lângă alergat mai vrei sa aplici o regula matematica... atunci îți trebuie cel puțin 35 de minute.