| Steregoi a întrebat:

Daca omul evolueaza conform teoriei evolutioniste de ce nu se adapteaza la fumat mult, la alcool mult, la multe droguri?

10 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

De ce nu se adapteaza porcul la taiere?

| Steregoi explică (pentru Plato):

Ai scris o intrebare stupida.

| Ineys a răspuns:

Ce treaba are teoria evolutionista cu capacitatea unui organism de a depasii factorii ce ii pun viata in pericol.

E o intrebare ce duce putin spre SF. Asta e un pas mic spre nemurire. Azi combatem acesti 3 factori, devenim imuni la alcool, droguri, fumat, maine devenim imuni la radiatii, ne adaptam, poimaine nu mai avem nevoie de mancare si de apa, etc. Vrei sa transcedem si sa devenim o forma superioara de viata?

Intrebarea lui Plato seamana cumva fortat cu a ta. Mai usor de vazut legatura ar fi daca s-ar reformula " De ce nu se adapteaza porcul (omul) la moarte " ca sa nu mai moara. De atata timp tot moare, de ce nu a rezolvat cumva problema asta pana acum.

| Steregoi explică (pentru Ineys):

Mai gandeste-te.

| Steregoi explică (pentru Ineys):

Prima celula vie a fost necesar sa se adapteze la apa daca ar fi fost vorba de evolutie. Daca omul bea multa apa moare.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Trebuie sa fi suficient de inteligent sa-ti dai seama ca esti prost? i-a sa te vad acum carnatule.

| UnderPressure a răspuns:

Fumatorii s-au adaptat la fumat, nefumatorii, nu. happy happy

| Steregoi explică (pentru UnderPressure):

Am vorbit despre mult fumat adica 20 pachete de tigari minim/zi. Orice om moare si de la apa multa cate 8 litri zilnic.

Raportul de apa era mult mai mare odata cu aparitia inchipuita a vietii bilogice - primele microorganisme, potrivit teoriei evolutioniste.

| noone0000 a răspuns:

Citeste pe wikipedia despre selectia naturala.

| Steregoi explică (pentru noone0000):

Nu exista selectie naturala asa cum este ea inchipuita in teoria evolutionista. Si prostu si desteptul supravietuiesc. Ar putea fi limite largi de supravietuire care nu se gasesc in schelete ca de exemplu schelete de mamifere de maimute cu 3 degete sau 4. Ai auzit de prostie si nebunie sistematica? Tu gandesti sistematic eronat.